Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha nem jön létre a hold,...

Ha nem jön létre a hold, ugyanúgy létre jött volna az élet a földön?

Figyelt kérdés

2020. júl. 6. 19:45
 1/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
50%

Az élet? Igen, valamilyen szintig biztosan.

Ember már nem.

2020. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Én amondó vagyok, hogy nem tudjuk, nem tudhatjuk. Azt mondják a tudósok, hogy nem, de ezt úgy mondják, hogy van Hold. Lehet, hogy nélküle is ugyanúgy kialakult volna, csak teljesen másképp, és akkor meg azt kérdeznénk, hogy vajon akkor is kialakult volna, ha lenne egy holdja a földnek.
2020. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
86%
Szerintem kialakult volna az élet hold nélkül is. Gondoljunk bele, hogy a hold mérete nagy a földéhez képest és még eddig a csillagászok nem találtak olyan exobolygót aminek ekkora lenne a holdja. Az nagyon leszűkítené az élet lehetőségét a világegyetemben ha csak azokon a bolygókon lehetne élet aminek a holdja majdnem egynegyed nagyságú a bolygójához képest.
2020. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

A mostani élet biztos nem.

De lehet, hogy más sem. Elég fontos szerepe van.

2020. júl. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem. A Hold stabilizálja a Földet a pályáján, ettől állandó a Föld 3 milliárd éve. Az árapály elengedhetetlen ahhoz, hogy az élet kilépjen a vízből. Azonkívül amikor a Hold létrejött, akkor egy másik bolygó ütközött a korai Földdel, az szakította ki a Hold anyagát, amelyik később összeállt gömbbé. És ez hozta fel azokat a nehézfémeket a Föld felszínére (pölö vas), amik olvadt állapotban lesüllyedtek a Föld közepébe, és nélkülözhetetlenek a szerves anyagol klétrejöttéhez. Vagyis a válasz nem.
2020. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%
Természetesen létrejött volna. A hold a világon semmit nem adott hozzá a földi élethez.
2020. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 LeonScottKennedy ***** válasza:
64%

#5:

"Az árapály elengedhetetlen ahhoz, hogy az élet kilépjen a vízből."

Pontosan erre gondoltam én is.

Jól lepontozódtunk, ellenérvelés az nem volt. Valamiért soha nincs. Aki meg azt írja, hogy a Holdnak semmi köze nem volt az élethez, az öt percet nem fordított a téma kutatására, mielőtt rányomott volna a piros x-re retardált módon.


(1) A Föld forgástengelyének stabilizálása

(2) Az õsi légkör átalakítása

(3) A Föld mágneses mezejének keltése

(4) Hosszú periódusú dagályok keltése


Mind a négy pont igencsak alapvető feltétele az élet kialakulásának, illetve annak a szárazföldre fejlődéséhez.

Mindössze öt percembe telt megtalálni az ehhez kapcsolódó írásokat.

2020. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!