Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet még olyan földszerű...

Létezhet még olyan földszerű bolygó, ahol az ember megélne védőruha nélkül?

Figyelt kérdés

#élet #földszerű bolgyó
2020. júl. 8. 00:36
 1/6 anonim válasza:
0%
Lehet ..nem biztos vagy is, nincs tudomànyos bizonyìtèk ròla.. Szerintem minden kitalàlt hülyesèg.. Szerintem semmi sem lètezik..Utoljàra Hasonlò kèrdèst Vàmpìrokròl,Halottakròl, Termèszet feletti tudàsròl olvastam.. Ez valami beteg agyu ember kitalàciòi...
2020. júl. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen létezhet.

A létfeltételek, hogy a bolygónak legyen légköre és az tartalmazzon oxigént, de ne tartalmazzon olyan gázt, ami az ember egészségét veszélyezteti.

Ezen túl, legyen víz a bolygón, vagy legalább hidrogén és elviselhető legyen a felszíni hőmérséklet éjjel és nappal.

2020. júl. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a Világegyetem, bármi létezhet - és annak ellenkezője is.
2020. júl. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sőt biztos is, hogy vannak ilyen bolygók. Az más kérdés, hogy olyan messze, hogy soha nem fogunk eljutni rájuk. Egy érdekesség: amikor a Marson még volt folyékony víz, abból valószínűleg gond nélkül ihattunk volna.
2020. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is gond, ha van is ilyen bolygó és elérhető közelségben, akkor se valószínű, hogy ugyanazok a baktériumok, gombák fejlődtek ki és ezek lehet ártalmasak lehetnek ránk nézve közvetlen vagy közvetett módon, de ez fordítva is igaz.

Az, hogy megfelelő a levegő és sugárzás szintje, vagy van iható víz messze nem elegendő, azaz még ekkor is érdemes lehet elkülönülten élni az élővilágtól saját bázisokon.

2020. júl. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy felettem is írták, sok mindennek kell megfelelnie:

- legyen elég magas oxigénkoncentráció a légkörben

- ne legyenek mérgező gázok a légkörben

- a légnyomás egy bizonyos tartományba essen

- a gravitáció egy bizonyos tartományba essen

- a hőmérséklet egy bizonyos tartományba essen

- a légkör szűrje ki megfelelően a káros surgárzásokat a csillagból/űrből (ózonréteg)

- ne legyenek kórokozók a légkörben (ie. olyan élőlények vagy részecskék, amik belélegezve problémákat okoznának)


Valszeg még így is elfelejtettem pár dolgot. Szóval elméletileg létezhet, de annyi feltételnek kellene megfelenie, hogy nagyon ritka lehet.

2020. júl. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!