Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kikelhet-e egy tojásból 2...

Kikelhet-e egy tojásból 2 vagy több kiscsibe?

Figyelt kérdés
Ugye olyan elő szokott fordulni, hogy egy sima tyúktojásnak 2 vagy több sárgája van. Na, már most, előfordulhat olyan, hogy egy tojásból iker kiscsibék bújnak elő? A tojás valószínűleg kicsi lenne kettejüknek, akkor "koraszülöttek" lennének? Mert én még nem hallottam ilyen esetről, valószínűleg lehetetlen, és elpusztulnak az "ikrek"? Vagy megeszi az egyik a másikat a tojában?

2020. júl. 10. 02:06
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
a kvantummechanika megenegedi, szóval akár még lehet is
2020. júl. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Mert én még nem hallottam ilyen esetről, valószínűleg lehetetlen, és elpusztulnak az "ikrek"?"

Valószínűleg ez a vége.

A tojáson belül lévő tápanyag és az elérhető oxigénmennyiség valószínűleg kevés kettőnek.


Egy tojásban két sárgáját már láttam, tehát a kiindulás megvolna.

2020. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka esetben előfordulhat. De mint a kettes is írta,a tápanyag kevés kettőnek,mert csak a szik dupla,a fehérje meg csak annyi, mint egy normál tojásban,így az embrionális,vagy a magzati szakaszban elhal.

Viszont nem sűrűn,de gyakrabban előfordul, hogy olyan csibe kel ki,aminek dupla végtagjai vannak, a dupla szik miatt,viszont nagy a halandóság.

2020. júl. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 U. Xorter ***** válasza:
A kétszikű tojásokból ritkán lesz csibe,viszont annál táplálóbbak,ha megeszed. Ha lesz, akkor egy idő után kicsi a hely kettejüknek és összenőnek. Nagyon ritkán lesz életképes. Néha hallani TV-ben ilyen génhibákról. De tényleg baromira ritka.
2020. okt. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!