Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a réz atomjai az elektromos...

Ha a réz atomjai az elektromos áramhoz csak 1-1 elektronjukkal (4s1) járulnak hozzá, akkor a réz miért vezeti jobban az áramot, mint pl a nikkel, amelynek lényegesen több elektron van lezáratlan atompályákon?

Figyelt kérdés
Most olvastam több helyen is, hogy a réznek csak a 4s1 elektronja vesz rész az áram folyásában. Pedig idáig azt hittem, hogy az egész delokalizált elektronrendszer megmozdul ilyenkor a fémrácsban.

2020. júl. 12. 20:49
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Úgy néz ki, nem a szabad elektronok száma az igazi mérvadó a vezetőképességben, a kristálygeometria és energetikai szempontokon múlik a vezetés mértéke.

Nem egyszerű terület ez, egyelőre számomra is csak vázlatos a kép, hogyan is működik ez, remélem ez az anyag segít.

[link]

2020. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"idáig azt hittem, hogy az egész delokalizált elektronrendszer megmozdul ilyenkor a fémrácsban"

Hát ezért szép a váltakozó feszültség, hogy az elektronnak ne kelljen Paksról a te lakásodig mennie.

A viccet félretéve a lentebbi linken látható kis összefoglalóban Rácz Ervin szépen elmagyarázza.

[link]

2020. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!