Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » D-vitaminnal valóban meglehet...

D-vitaminnal valóban meglehet előzni az influenzát?

Figyelt kérdés
[link]

2020. júl. 22. 15:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A D vitamin az immunrendszer egyik támpillére.
2020. júl. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

1-es és 6-os jó összefoglalta: fontos, hogy megfelelő szinten legyen, de nem feltétlen ennek hiánya miatt kapunk el betegségeket, a D-vitamin csak a kirakós egyik darabja.

Ha szedsz D-vitamint nem fogod feltétlen elkerülni az influenzát, noha megvan rá az esély. Inkább csak gyorsabb lefolyású lesz.

2020. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A D vitamin fontos. A C vitamin fontos. Egy csomó ásványi anyag fontos. A mozgás fontos.

Nagy tévedés azt hinni, hogy egyetlen dolog megvéd betegségtől, járványtól, bármitől. Ez feltételezi, hogy az emberi anyagcsere valami szimpla egyszerű folyamat, ahol egy dologra elég egy hatóanyag.

A problémákat elkerülni megfelelő életmóddal lehet. Nyáron például a nap több D vitamintermelést idéz elő, mint amire a szervezetnek szüksége van. Feltéve, ha valaki elég sokat van szabadban.

Az ideális az, ha az ember semmiféle vitamint és egyebet nem szed, hanem egészséges életmóddal a szervezetébe juttatja a normál táplálkozással. Természetesen vannak esetek, amikor a szervezet nem jól működik, vagy a környezet túlságosan rossz, ekkor nyilvánvalóan rá kell segíteni. Ebből azonban rendszert csinálni, hosszú távon nem túl biztató. Kétségtelen, a mai abnormális gyógyszerreklám mennyiség meghülyíti az embereket. Olyan képzetet kelt a hatásokról, amelyek soha nem léteztek és nem is fognak. De ehhhez bele kellene gondolni.

2020. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A d vitaminhoz kell a c , és magnézium a tökéletes felszívódáshoz.

Például. Akkor ezek is ugyan olyan fontosak.

2020. júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A hangsúly a "lehet"-en van. Valóban lehet megelőzni. De direkt összefüggést ne keressél,a dolog ennél jóval bonyolultabb. Én például egy darab D vitamint nem eszem. Viszont van egészséges életmódom, étrendem és egyebek. Az influenza meg többnyire utál. Ha próbálkozik, hamar megunja.

A #8 válasz példa. Nem törvényszerűség. Ezt fontos tudni, máris közelebb vagy a lehetőség megvalósulásához.

2020. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Eddig menetrendszerűen december közepe-vége/januárban megfáztam, de decemberben tudatosan elkezdtem C+D vitamint szedni (májussal bezárólag, mellét februárban elszedtem egy havi multivitamin) és nem lettem beteg. Idén/jövőre sem fogom másként tenni
2020. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!