Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a 4 alapvető kölcsönhatás ?

Mi a 4 alapvető kölcsönhatás ?

Figyelt kérdés

A 4 alapvető kölcsönhatást valaki el tudná magyarázni dióhéjban, hogy mikre hatnak ki és hogy mit kell róluk tudni ?

(Wikipédia linket/Goromba választ nem kérek:)



2020. júl. 26. 22:18
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Mindenkitől nagyon köszönöm a válaszokat, és még néhány valamit mondanék:

Szeretnék újból az 1. válaszolótól mély bocsánatot kérni a bunkó válaszomért, a 4. válaszoló kérdése teljesen jogos volt, ámbár nem kívántam az lenni de az lettem, legközelebb jobban ügyelek a szavaimra, remélem el tudjátok nézni :(

9. Azért nem szeretem ha csak egy Wiki linket küldenek be nekem mert annyi infó van ott hogy nem vagyok benne biztos hogy melyik abból a lényeges és mi csak a plusz infó,nekem a Wikipédia egy kissé túl tömör és zavaros, de köszönöm hogy a lényegre világított (meg hallottam helyekről hogy a Wikipédia az nem mindig megbízható, de erre most kérem ne térjünk ki ha lehet)

10. NAGYON KÖSZÖNÖM hogy ezt tisztázta velem, ámbár azon válaszomban egy példát akartam előhozni, de köszönöm hogy kijavított.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget, most már tisztában vagyok vele, és válaszomat megkaptam.

Legyen mindenkinek szép napja ! :)

2020. júl. 27. 15:45
 12/12 2*Sü ***** válasza:
100%

> Azért nem szeretem ha csak egy Wiki linket küldenek be nekem mert annyi infó van ott hogy nem vagyok benne biztos hogy melyik abból a lényeges és mi csak a plusz infó


Általában minden lexikonszerű leírás a leglényegesebb mondatokkal kezd, majd onnan bonyolódik bele a részletekbe, aztán el lehet indulni a hivatkozott szócikkekig, meg a hivatkozott szakirodalomig. Azt nagyjából mindenki maga dönti el, hogy milyen mélységig érti, illetve milyen mélységig akarja megismerni az adott dolgot.


> nekem a Wikipédia egy kissé túl tömör és zavaros


A zavarosságot valószínű az ismerethiány okozza. Nyilván aki nem ismerkedett meg közelebbről a kvantumfizika alapjaival, annak vajmi keveset mond, hogy az erős kölcsönhatás a hadronokra hat, a gyenge meg a feles spinű részecskékre.


> meg hallottam helyekről hogy a Wikipédia az nem mindig megbízható, de erre most kérem ne térjünk ki ha lehet


Azért alapvetően az. Viszont pl. pont ennél a szócikknél világított rá #10 egy „apró hibára”, a gravitációnak a klasszikus fizikai értelmezését vette alapul, és nem tért ki arra, hogy az általános relativitáselméletben a gravitációs kölcsönhatás tényleg nem csak a tömegtől, hanem tíz különböző paramétertől függ, mint pl. energiasűrűség, perdület és hasonlók. De ha nem fizika szakos hallgató vagy, akkor azért a Wikipédia kellően megbízható ahhoz, hogy a dolgokról alapvető információkat kapj, néhány pontatlanság, esetleg néhány idejétmúlt információtól eltekintve. Pont ez a lényege ugye.

2020. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!