Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az éjszakai égbolton haladó...

Az éjszakai égbolton haladó fények mik lehetnek?

Figyelt kérdés
Gyakran látni éjszaka az égbolton viszonylag nagy sebességgel haladó, folyamatos fényű (csillagokéhoz hasonló), egyenesen, egyenletes sebességgel áthaladó dolgot. Repülőgép nem lehet, mert annál jóval gyorsabban halad és egyenletes fényű, hang nem kiséri. Úgy gondolom, műhold sem, mert szerintem azok kicsik ahhoz, hogy ennyire látszódjanak. Akkor mik lehetnek azok?
2010. aug. 4. 08:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Én is láttam ilyesmit, nekem akkor azt mondták műhold. :)
2010. aug. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen muholdak, eleg jol latszodnak. Esetleg hullocsillag hogyha nagyon gyors.
2010. aug. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem hullócsillag. Az egész égbolton végigvonuló fényről van szó, 2-3 perc eltelik a feltűnése és eltűnése közt.
2010. aug. 4. 08:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Éjszakai repülőjárat? Én minden este nézem őket!:)
2010. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Műhold.
2010. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Műhold. A Nap megvilágítja, és faszán látszik.
2010. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Így teli van már nyomva a Föld körüli pálya szeméttel? Szinte minden percben látni ilyet, vajon mennyi műhold lehet már odafent? Arról már olvastam, hogy egyre veszélyesebb az űrszemét, azok a műholdak, amik fent ragadnak, és keringenek irányítás nélkül. De vajon mennyi aktív lehet?
2010. aug. 4. 09:31
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, elég sok vacak van már fönt.

"There are approximately 3,000 satellites operating in Earth orbit, according to the US National Aeronautics and Space Administration (NASA), out of roughly 8,000 man-made objects in total."

2010. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg az űrszemét, de a sűrűségük viszonylag kicsi. Sokáig kellene keresgélni, hogy találj odafenn valamit.

[link]

2010. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
UFO-k
2010. aug. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!