Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a csillagnál jóval...

Mi az a csillagnál jóval nagyobb és fényesebb valami éjszakánként a keleti égbolton?

Figyelt kérdés

Először felém közeledő távoli repülőnek hittem, de nem közeledik és nincsenek villanófényei, nem repülő. Űrállomás sem lehet, mert az gyorsan halad. Hát műholdat még nem láttam, az nem tudom milyen.


Ez viszont nagyon lassan, de észrevehetően halad kelet felől déli irányba és enyhén felfelé az égbolton. Ami furcsa, hogy néha "ugrál", tehát láthatóan hirtelen elmozdul fel-le vagy jobbra-balra.

?


2011. aug. 28. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy ideje én is figyelem, de nem tudom mi lehet!
2011. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gopndolom a Naprendszerünk egyik bolygója, de mivel nem tudom azokat hol kell keresni, nem tudom miről van szó.


Azonban, ha látsz valamit ráadásul naponta kb ugyanott, akkor az biztos nem lesz UFO, repülőgép lehetne, hisz menetrend szerint akár ugyanakkor is mehet, de mint mondtad, az gyorsabb lenne.


Szóval, a bolygók közül a Merkúr nem nagyon lehet, mert az t nehezen látni szabad szemmel, kicsi és messze van.

A Vénusz lehet, de azt bárki felismeri, mert a Nap és a Hold után, ő a legfényesebb pötty az égen és nem vibrál, mint a csillagok szoktak).


A Mars nem tudom lehet-e. Látszik szabad szemmel, vizsonylag közel van (már amikor éppen közelebb van 2 évente), aztán látható lehet még a néhány gázóriás.


Lehet, hogy az egyik bolygó az?

2011. aug. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem tudom mire gondolsz. Tegnap előtt kinn voltam megfigyelésen, de ilyesmit nem láttam, hacsak nem a Jupiterre gondolsz.
2011. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyeneket én is szoktam látni. Fényes pötty, ami kb. olyan lassan halad mint egy repülőgép, csak egy kicsit lassabban, de sokkal fényesebb és nem villog. Még az is érdekes, hogy ezt az ugrálás dolgot én is tapasztaltam. Mintha így menne:

---___________------- Nagyon furcsa...

2011. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fénysebesség ***** válasza:
Ami jó fényes, nem repülő és halad, az lehet a Nemzetközi űrállomás. Ami az ugrálást illeti, hát... sokszor láttam én is ugrálni dolgokat, de rájöttem, hogy fáradt szemem megviccelt. Pont azon a vonalon haladt, amin addig is. Nem hiszem, hogy UFO :).
2011. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ISS Magyarországról nem látszik.... -.-"
2011. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Előző! De az ISS látszik ha épp erre jár... Viszont amit én látok mostanában az nem ISS. Azt már láttam, amikor a holdfogyatkozás volt, tudom milyen... Szóval kedves Fénysebesség, egyértelműen tévedsz. Hülye pedig nem vagyok, tehát tudom, hogy nem ufó. A szem viccelését kizárandó pedig két napon (vagyis éjszakán) is kimentem hosszasan figyelni, és bizony többször is le-le tért arról az ívről, amin haladt. Nem nagyon, picit, de láthatóan, és gyorsan, de nem annyira gyorsan, hogy a szemem vibrálásának lehessen betudni.
2011. aug. 29. 15:10
 8/9 A kérdező kommentje:

Esetleg ha valaki látott már műholdat, leírhatná, hogy a a Földről nézve milyen, mekkora egy csillaghoz képest, hogy mozog, stb....?


Továbbá olvastam valami Vesta nevű bolygóról, hogy az látszik mostanában. Viszont nem tudom milyen az és merre kell keresni az égen, hogy vajon egybe esik-e az én általam látott izével. De szerintem nem, mintha nem kelet felé lenne ez a Vesta bolygó. Nem tudom. Valaki tudja?

2011. aug. 29. 15:13
 9/9 Fénysebesség ***** válasza:

Rendben van, akkor nem a szemed tévedett. Bocsi, csak ez is egy lehetőségnek látszott.


Ami a műholdas kérdésedet illeti: amikor tiszta az ég, sok műhold elmegy egy-két óra alatt. A műhold úgy néz ki mint egy kis csillag, egyenesen és egyenletesen mozog végig az égen.

2011. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!