Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A desztillált víz vezeti az...

A desztillált víz vezeti az áramot?

Figyelt kérdés
2008. nov. 26. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem.
2008. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
32%
Úgy tudom, hogy nem vezeti.
2008. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Elvileg igen. Arra sajna most nem találtam pontos adatot, hogy mennyire, illetve egy helyen azt írták, hogy 5-6 μS/cm-t mértek, de az nemtom mennyire megbízható ez az érték, mindenesetre nagyságrendileg kb ennyi. Nyilván látszi, hogy elég kis érték, de akkor sem lehet olyen karakterisztikusan kijelenteni, hogy nem vezet, mint azt az előző válaszolók tették. Az igazsághoz persze hozzá tartozik, hogy gyakorlatban a desztillált víz már aligha alkalmas áram vezetésére.
2008. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
13%
a desztilált víz az félvezető, vagyis kevésbé vezeti az áramot
2008. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

A desztillált víz nem vezeti az áramot, az ioncserélt asszem kis mértékben igen.


Persze elviekben minden anyag vezeti, mert semmi sem szigetel a végtelenségig, átütés mindig lehet ( pl. a levegő is vezeti bizonyos körülményke között ezért van az,h pl. a vasúti felsővezeték akkor is megcsaphat ha nem fogod meg csak túl közel mész hozzá).

2008. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
A vezeti az áramot kifejezés arra vonatkozik, hogy alacsony feszültség mellett is vezet. Na most hogy mi az alacsony...
2008. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
ez egy tévhit, hogy nem vezeti, igenis vezeti, csak nem olyan jól mint a csapvíz.
2008. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen vezeti. Anyum vegyészmérnök, megkérdeztem tőle...
2008. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Előző vagyok:

A természetesen-t nem úgy értettem, hogy kiválóan vezeti az áramot :). Hogy mennyire vezeti, az más kérdés, de vezeti.

2008. nov. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vezeti a desztillált víz az áramot, de csak nagyon kis mértékben. Mi pont azzal ellenőrizzük a víz tisztaságát, hogy a vezetőképességét mérjük. Ha az egy bizonyos határérték alatt van, akkor desztvíznek számít.


A dolog háttere egyébként annyi, hogy még a teljesen tiszta vízben is vannak hidroxid (OH-) és oxónium (H3O+) ionok amik folyamatosan átalakulnak egymásba és vízzé (H2O), és persze a töltéseket is tudják szállítani.


Persze ez az érték a gyakorlatban csak érzékeny műszerekkel mérhető, tehát elmondható, hogy a desztillált víz nagyon rossz vezető.

2008. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!