Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fény miért nem megy gyorsabb...

A fény miért nem megy gyorsabban? Lenne olyan közeg, amiben képes lenne gyorsabban haladni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 13. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Hogy érted? A fény vákuumban az eddig felfedezett legnagyobb sebesség.
2020. aug. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, de van valami, amivel növelni lehetne a sebességét? Illetve mi határozza meg a fénynél, hogy 'csak' ennyivel tud menni? Mi gátolja a még gyorsabb haladásban?
2020. aug. 14. 01:04
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem csak a fény megy ennyivel, mindenki fénysebességgel mozog a tér-idő síkon. Aki csak a tér irányába mozog (fény), az nem öregszik, mert fénysebességel közlekedik a térben, és nem mozog az időben. Aki csak az idő irányába mozog (egy helyben marad), az nem változtat helyet, viszont gyorsan öregszik. Ezért van az, hogy gyorsabban öregszünk a Földön az nemzetközi űrállomáson tartózkodó űrhajósoknál.
2020. aug. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
61%

A fizikánk sokszorosan ellenőrzött, ismert szabálya, hogy a fénysebesség (ami mint konstans, megegyezik a fény tiszta vákuumbani haladási sebességével) nem átléphető.

Ahogy közelíted, a tömeged elszáll a végtelen nagyság felé, ezzel a gyorsításhoz szükséges energia is, szóval lehetetlen, ez van.


Aminek nincs tömege, az vákuumban csakis pontosan fénysebességgel tud haladni.


Ha léteznek tachionok, azok meg visszafelé mennek az időben, fénysebességnél gyorsabban és ők fénysebesség ALÁ nem tudnak lassulni.


Szóval az fix, hogy ez a konstans világegyetemünk működésének, fizikájának egy sarkalatos pontja a világunk ilyen és kész és többek között ez az érték az egyik fontos paramétere annak, hogy egyáltalán létezik az univerzumunk.

2020. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerubb a valasz: ha a vakuumban ahol semmi sem befolyasolja, a feny 'c' sebesseggel halad, barmilyen mas kozegben szuksegszeruen csakis ennel lassabban haladhat. Ha ezt nem erted, a kerdest is felesleges volt feltenni
2020. aug. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
48%

#5:

Végül is ez a legegyszerűbb.

Csak nem zárja ki annak a hibás gondolatnak az esélyét, hogy lehet olyan közeg, ami nem lassít, hanem gyorsít.

2020. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A gravitáció távolról nézve lassítja az időt vagyis a fényt is (idődilatáció: [link] Minél nagyobb a gravitáció távolról nézve, annál lassabbnak tűnik az idő telése, vagyis az egyéb dolgok mozgása is.

Ha vesszük az egzotikus anyagot (aminek a létezése, még nem bizonyított, csak elméletben létezik: [link] az negatív súlyú, vagyis nem vonz, mint a gravitáció, hanem taszít, vagyis antigravitációt hoz létre. Ha sima gravitáció távolról nézve lassítja az időt, akkor az antigravitáció, akár gyorsíthatja, így távolról nézve úgy tűnik, hogy gyorsabb az idő, ezért gyorsabban mozog minden. Természetesen, ha a megfigyelt helyen vagy, mindkét esetben normálisnak látod az idő múlását, az idődilatáció, csak távoli megfigyelésnél működik.

Szerintem ez az elmélet, csak az én fejemben létezik, és lehet, hogy most a valaha látott egyik legnagyobb hülyeséget írtam le, ráadásul annyi egzotikus anyag kellene, hogy ez látványos eredményt érjen el, vagyis legalább égitest méretű. Annyi nagy eséllyel nem is létezik természetesen, hiszen a megfigyelhető univerzumon belül, még egy ember sem látott ilyet.

2020. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 vagyok

Az idődilatációhoz ezt a linket akartam rakni: [link]

A egzotikus anyaghoz, pedig ezt:

[link]

2020. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mojjo ***** válasza:

@7:

"A gravitáció távolról nézve lassítja az időt vagyis a fényt is"


Nem, a fényt nem. Bármilyen furcsa és kontraintuitív is a dolog, a fény mindig, minden körülmények között fénysebességgel megy. A gravitáció csak a hullámhosszát képes megnyújtani - úgy hívjuk ezt, hogy gravitációs vöröseltolódás.

[link]

2020. aug. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Köszi, igazad van, erre nem gondoltam.
2020. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!