Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen élettani változások...

Milyen élettani változások gyorsíthatnák meg egy szárazföldi csiga sebességét?

Figyelt kérdés
Lehetséges a bőrizomtömlőt tovább "turbózni"? Fizikailag elképzelhető, hogy ilyen állatok kifejlődjenek? Mekkora sebességet tudna így elérni?
2010. aug. 4. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is kisebb gravitáció, aztán olyan hormonok amik az anyagcserét és energia-háztartást felturbózzák, ugye a csiga nem bőrizomtömlő hanem haslábú, ami teljesen más idegrendszert feltételez, szóval azt is gyúrni kell mert egyszerű reakcióképtelen idegrendszer nem tud futni lélegezni és a veszélyre figyelni egyszerre. Egy oxigéndús óriáscsiga fejlett idegrendszerrel akár 15km/h val is mehet ezt csak arányosítással gondolom.
2010. aug. 5. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én inkább arra lennék kíváncsi, hogyan lehetne a cápákat lelassítani
2010. aug. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biológus nem vagyok, azt előre mondom. Ugye a csiga egy nagyon fura módon halad, nem csúszik, hanem mászik, csakhogy végtelen sok lába van. Szerintem ha az egész állat gyorsabban mozgatná az izmait, gyorsabb lenne. Csak nem tudom az így puhán jó-e, tehát lehet a lassúsága kapcsolatban van azzal, hogy amúgy ő így összehúzható.
2010. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: Úgy tudtam, a csigák haslába bőrizomtömlőkkel működik, mint a giliszták izomzata, csak nem teljesen körben, hanem egy irányban, a hasukon. Mondjuk ilyen szinten nem gondoltam bele, hogy idegrendszernek/légzőrendszernek is fejlettebbnek kéne lennie ahhoz, hogy gyorsabban menjenek, én csak a mozgásszerveikből indultam ki o: Elég húzósnak hangzik, de végülis elviekben elképzelhető, nem?


#3: Én olyasmikben gondolkodtam, hogy pl. hatékonyabb anyagcsere, olyan hormonok, amik ezt kiváltják, akár rövid távon is, mint pl. a gerinceseknél az adrenalin. Én se vagyok biológus (;

2010. aug. 5. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az acetilkolin ilyen szerepű lehet... A sáskákat gyorsítja, az biztos, de a csigákra nem emlékszem. Szégyen, de ez van. (Csak mert én biológuspalánta vagyok, és még tanultam is... :-P)
2010. aug. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!