Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy csiga háza megreped,...

Ha egy csiga háza megreped, vagy összetörik annyira, hogy maga a csiga teste nem sérül, akkor elpusztul, vagy túléli? Be tud "forrni"?

Figyelt kérdés
valamint ha egy madártojás reped meg akkor azt a fióka túlélheti?
2010. aug. 9. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
a csiga túlélheti ha a köpeny ami a mészvázat termeli nem sérült. Akkor egy idő után beforr . A fióka nemhisem hogy túlélné levegő benne bele és megzápulna
2010. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy be tud-e forrni, szerintem nem, de ha a belső szervek nem sérülnek, és nem keletkezik úgymond nyílt seb, a csiga túléli.

A madártojásnál is ez a helyzet, ha csak megreped, de nem nyílik fel, akkor még kifejlődhet benne ép fióka. (Tapasztalat, láttam már olyan tyúktojást, ami kicsit meg volt törve már a kezdetektől, de kikelt belőle végül egy rendes kiscsibe.)

2010. aug. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A csiga visszanöveszti a házát, ahogy az első mondta.

A madártojásnál is ugyanez a kérdés: megsérül-e a héjon belüli hártya, ami a valódi szigetelést csinálja. Ha az ép, akkor akár ki is fejlődhet a fióka.

2010. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!