Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezett ilyen ember a történe...

Létezett ilyen ember a történelem során?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok hogy nem látott, nem halott és tudott beszelni de ezt így egyszerre.

Kicsit hihetetlennek tűnik de nem találtam ilyenről semmit vagy csak nem kerestem jó helyen.


2020. aug. 24. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most is léteznek ilyen emberek siketvakoknak hívják őket. Magyarországon kb. 1200 ilyen ember él. Kommunikációjuk a tapintáson alapszik. Ha bővebben érdekel: [link]


🖖Hosszú és eredményes életet!🖖

2020. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen a családban megspékelve még súlyos szellemi fogyatékossággal. Az ilyen embereket nem szívesen mutogatják.
2020. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy vessző lemaradt az első mondatban. Egyes voltam.
2020. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ha ennyire érdekel a téma egy a két világháború közti regényből 2 film adaptáció is készült.


Egy első világháborús katona ugyan túlélt de minden végtagját és az arcát is elveszítette. Se látás de hallás sem beszéd stb...Nagyjából semmi érzékszerv csak a bőre.

[link]

(Nem mernék rá megesküdni hogy a regénynek nem volt valóság alapja.)


Johnny háborúba megy címmel 1971 -ben.

[link]


Illetve készült ennek egy modernebb 2008 -as feldolgozása is.

[link]


Én ezt az újabb változatot láttam már. Hát nyomasztó nem egy könnyű délutáni mozi mély nyomot (lelki sérülést) hagy az embereben.

Ennek ellenére érdemes megnézni.


Persze lehet pont ezt láttad és erre gondoltál amiért feltetted a kérdést.

Biztosra nem mondható hogy létezett, de nincs kizárva.

2020. aug. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A beszédet hangzóként értes? Gondolom volt ilyen is.


Ezt a videót tavaly láttam, egy siketvak nőről szól aki habár beszélni nem tud egész jól elkommunikál a környezezével. [link]


De van az a kislányos film is, mikor a tanítója próbálja jelnyelvre tanítani, de a kislány addig nem akar szót fogadni míg egyszer a kezére önti a vizet. Szerintem az is erről szól.

2020. aug. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
The miracle worker
2020. aug. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Helen Keller? Ő vak volt és siketnéma. Aztán az egyik nevelője kitalálta, hogy tapintással kommunikáljon vele.

És a végén beszélni is megtanult...

2020. aug. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó, tudom hogy képregény film, meg marvel de nézem a Daredevil sorozatot. Ott volt az egyik részben hogy ráomlik egy épület és az egyik fülére nem hallott.

Ugye mivel vak és még a hallása is romlott igy gondolkodtam el rajta.

Elvonatkoztattam teljesen hogy szuperhős filmről van szó és ugye aki vak az inkább a fülére hagyatkozik.

Itt merült fel bennem hogyha ilyen van a valóságban, hogy vak, nem hall és még néma is mellé milyen nehéz lehet így az élet.

2020. aug. 25. 09:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondd hogy siketvak, hangzó beszéd nélkül. Ezt helyettesítheti a Lorm. Ez a beszélt nyelv kézbe kódolt változata. Ez az egyik fő kommunikációs eszköz. A másik a kézbe jelelés.

Írás-olvasáshoz Braille.

Számítógép használatához frissíthető Braille kijelző. Kár, hogy olyan drága, mint maga a számítógép.

Van, aki viszonylag független életet él, még főz is, és kertészkedik is.

2020. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Siketvaknak azt nevezik, aki nem tudja a látást vagy a hallást a másik érzékének a támogatására használni. Látás-hallássérültekről van szó. Láttam egyszer egy videót, amin egy hangzó beszédre képes siketvak azt mondta, hogy a nehézségek nem megkétszereződnek, hanem négyzetre emelődnek.

Mégis, a Na Laga’at színtársulatban siketvakok játszanak

[link]

2020. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!