Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az újság létezett fénykép nélkül?

Az újság létezett fénykép nélkül?

Figyelt kérdés
Homályos évszámokat találtam a nyomtatott, rendszeres sajtó és a fénykép készítés megjelenésére. Léteztek olyan újságok, amikben maximum rajzolt képek lehettek még?

2019. febr. 13. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Pornó vagy hírlap vagy Magyar közlöny?

Szerintem most is van olyan újság, amiben nincs kép.

2019. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hírlapra gondoltam. Valahova a 18-19. századra tenném azt a lehetséges időszakot, ahol már a nyomtatott újság korszaka virágzott, de még nem terjedt el a fényképezés annyira hogy azok újságban megjelenjenek, vagy még nem volt rá technika. A kérdés az, hogy létezik ez az időszak?
2019. febr. 13. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

"Európában az első újság Velencében 1566-ban Notizie scritte (Írott jegyzetek). A lap ára egy gazetta nevű firenzei pénz volt, ezért gazettának nevezték el."

"A mai értelemben hírlapnak vehető 1609-től Strassburgban hetilapként jelent meg. Mintájára előbb Majna-Frankfurtban 1615-ben majd 1618-tól a Lipcsei Oberpostamtzeitung című 248 éven keresztül 1866-ig fennálló újság indult."

"Franciaországban 1631-ben indult az első hírlap, a francia újságírás a vezércikk és a szépirodalmi tárca megteremtője. Angliában eleinte csak hetilapok jelentek meg, pedig már 1689-ben megalkották a sajtószabadságot biztosító törvényt, 1702-ben indult az első napilap. Az angol sajtó a komoly, megbízható híreket közlő újságok szülőföldje."

Ami a magyar újságírást illeti, olvasd el ezt:


[link]

2019. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

A fentiekhez: a fényképezés alapja Leonardo de Vinciig vezethető vissza, de a kép rögzítése csak évszázadokkal később volt lehetséges. A múlt század első felében még nem voltak meg a fényképezéshez szükséges feltételek, de a képekről sem tudtak nyomóformát készíteni.

Az illusztrációk acélmetszetek voltak. Ennek elkészítése nagy tudást, türelmet és sok időt igényel.

2019. febr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

4.-ben írott válaszomat annyiban módosítanám, hogy csak korlátozottan voltak meg a fényképezéshez szükséges feltételek. Film még nem volt, csak üveg. A fényérzékeny anyag, a gyenge fényerővel rendelkező fotómasina több másodperces expozíciót igényelt.

A nyomtatásban megjelenő kép pedig úgy készül, hogy a képet le kell fényképezni a nyomóforma készítéshez.

Tehát még ha maga a fotózás már létezik, azt újra lefényképezni, s magasnyomó formát készíteni még nem volt lehetséges, bár sokat várni nem kellett.

Ofszet nyomtatás még nem létezett. Kőre csak rajzolni tudtak.

2019. febr. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

A fotográfiát 1839-től lehet számítani, temészetesen nem azonnal létezett a sokszorosítás technikája sem.


Felületes keregélés után:

[link]

Az első amerikai lap, amiben minden nap volt illusztráció, persze rajzok, metszetek. Az első fotó 1880-ban jelent meg a lapban.


A külországi Gyk után:

[link]


Itt meg azt válaszolták, hogy a New York Daily Graphic lapban 1873-ban jelent meg az első fotó:

[link]

2019. febr. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
64%

Rajzok voltak a fotó előtt, pontosabban rézkarcok. Az jó alap a sokszorosításhoz.

Korábban fanyomatok is használatban voltak.


[link]

2019. febr. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

Már Julius Caesar rendeletére is adtak ki tájékoztatás céljából újsághoz hasonló iratot, amely még nem nyomtatott volt ugyan, de azt a célt szolgálta, mint később a heti, vagy havilapok.

Tényleg Velencében volt az első nyomtatott sajtótermék, de Richelieu is azonnal felfigyelt a korában megjelenő Gazette-re és rendszeresen írt bele cikkeket, írásokat, mert azonnal ráérzett a média hatalmára.

A képeket fa, illetve rézmetszetek után nyomtatták, először csak a könyvekben, de a hamarosan megjelenő ujságokban is, de ezek megjelenése, példányszáma egyszerűbb volt, mint a mai lapok.

[link]

2019. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Legális Technocol ***** válasza:

A 19. században a dagerrotípia széles körben elterjedt leképezési eljárás volt - már a szabadságharc idejéből is voltak ilyen kezdetleges fényképek.

Előtte ha ábrázolni kellett valamit azt nyilván grafikusokkal, festőkkel rajzoltatták meg, de mivel nem volt olcsó mulatság, a sajtó ekkor még javarészt nagyon egyszerű ábrákat igyekezett használni, hogy olcsón tudják előállítani a terméket. Könyvekben fordultak elő csak komolyabb összetettségű illusztrációk.

2019. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!