Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megállna a Golf-áramlat,...

Ha megállna a Golf-áramlat, mi történne? (éghajlat stb. )

Figyelt kérdés
Az egyik válaszban olvastam, hogy a jégolvadás miatt leállhat ez a bizonyos áramlat és ezzel hatalmas éghajlat változás mehet végbe. Kíváncsi lennék hogy pontosan mi és miért lenne :)
2010. aug. 5. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
nekünk a suliban előadást tartottam a meteorológusok, és azt mondták, hogy egyáltalán nem fog leállni, hiszen az egy áramlat, a szél irányítja. én nem vagyok benne biztos, de nekem ezt mondták...
2010. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha leállna akkor hidegebb lenne Európa éghajlata.

[link]

2010. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Huha, a Golf-áramlatot (meg egyáltalán egyik tengeráramlatot se) nem a szél irányítja, hanem a hőmérséklet-és a sókoncentráció-különbség.


A Golf-áramlat ugyan gyengül, de leállni nem fog, az nagyon messze van. Amúgy a következménye az lenne, hogy Európában hűvösebb, és szélsőségesebb éghajlat lenne, de főleg a partmenti területeken.

2010. aug. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Az áramlatokat az uralkodó szelek hozzák létre és a hőmérséklet-és a sókoncentráció-különbség irányítja.


És a közeljövőben biztos nem fog eltűnni. Szerintem nem tudna megállni, mert egyből szétoszlana.


A hőmérsékleti anomália mínusz lenne. Az északi jegek befagynának. És még rengeteg szörnyűség.


további szép napot!

2010. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hehe xD Kössz a cikket második.Mégis hülyeség ez az egész. :) Bár addig még ne bízzuk el magunkat míg az édesvizünk a tengerbe ömlik! Bár tökmindegy.Majd iszunk helyette szentkirályit.
2010. aug. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!