Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy egészséges emberi szerveze...

Egy egészséges emberi szervezet hányszor ürít vizeletet naponta "normál módban"? (Kedvező hőmérséklet, átlagos mozgás esetén.)

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Urológusom szerint annyit kellene innom, hogy legalább napi 2L jöjjön ki belőlem. Ezt oszdd el "egy pisi" mennyiségével, hólyagmérettől függően. Két decivel számolva ez napi tíz pisi, de egy átlagos embernél szerintem ennek kb. a fele, két harmada a valós szám, ami miatt már csúnyán nézne rám a dottore. :)
2020. szept. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Hányszor? Attól függ mennyit iszol, hányszor, mennyi folyadékot tartalmazó ételt eszel (pl. megeszel egy fél dinnyét, akkor valószínűleg gyakran fogsz járni), mennyi a testsúlyod (nem ugyanannyi folyadékra van szüksége egy 15 éves 40 kilós lánynak és egy 40 éves 100 kilós férfinak), stb.
2020. szept. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Az is számít mennyit izzadsz..
2020. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kérem, kérem... Figyelmes olvasás...

A kérdés nem a kérdezőre vonatkozik.

Átlagos adatokat figyelembe véve, egészséges felnőtt emberre vonatkozóan hogyan alakulna.

2020. szept. 7. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
#3-as vagyok, bár így újra olvasva kérdésed, gondolom normál ez is a körülmények és egészségi állapot miatt.
2020. szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Egy átlagos adattal semmire nem mész, mert túl nagy a szórás. Ha most azt írom, hogy az átlag 6, akkor attól még lehet, hogy csak az emberek 10%-ára igaz.
2020. szept. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én egyszer ürítek ingerenként.
2020. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!