Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Etikailag megkérdőjelezhető?...

Etikailag megkérdőjelezhető? Vagy másként lehetne?

Figyelt kérdés
Kigondoltam, hogy a korai emberi fejlődést lehetne tanulmányozni hogy rekonstuáljuk a feltételeket. Kisebb embercsoportot figyelnénk meg minden technikától elzárva.

2020. szept. 12. 22:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Mire lenne jó ez?
2020. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
És ebből mit lehetne megállapítani. Azon túl, hogy számtalan hasonló vizsgálatot már végeztek, és nem csak emberekkel?
2020. szept. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Hogy pl. milyen gyorsan kezdenek eszközöket készíteni vagy beszélni egy rendes nyelven. Minden felszerelésüket, telefonjukat el kell venni és a menedéktáborokat helyettesítené
2020. szept. 12. 22:59
 4/29 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy nem tudod, mit modellezel vele.

Olyan nem volt még az emberiség fejlődésben, hogy ne kaptak volna valamiféle tanítást. Már a majmok is tanítják a kölküket, és ráadásul az egész csapat.

2020. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Milyen úgymondd értelmes és létező modellek léteznek ehhez? Sajnos keveset értek a négerekhez
2020. szept. 12. 23:05
 6/29 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy pont azt kellene tudnod, hogyan nézett ki az a korai társadalom, amit tanulmányozni akarsz.

Ugyanis olyanra fejlődnek a gyerekek, amilyenre tanítják őket. Csak azt tudnád meg, hogy mennyi idő alatt, stb.

2020. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
A 'kísérletemben' pont ezért teljesen a nulláról kezdeném mindennel. Nem hiszem hogy ember fejlődne belőlük, de akkor valószínűleg időpocsékolás meg hát anyagi.
2020. szept. 12. 23:24
 8/29 anonim ***** válasza:
59%

Van ilyen műsor, itt a résztvevők gondolom aláírtak egy szerződést a csatornával, amiben nemtom pont mit tartalmazhatott; én csak gondolom, hogy volt valami, leigazolták.


Ilyenek:


Survivor - A sziget

Celeb vagyok, ments ki innen

A sztárok a fejükre estek


Voltak tehát ilyen műsorok már.

Léteznek

2020. szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Volt még valami Ázsia expressz is, amikor kirakták a sztárokat.
2020. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
52%

Ezen már én is gondolkoztam.Valahol ellenzője vagyok a pénznek.

Egy időben azon gondolkoztam ,milyen rendszert lehetne kifejleszteni ,pénz és haszonalap mentessen.Végül is amerikát is 500 éve fedezték fel.Az indiánok azt se tudták mi az a pénz.Mi viszont el sem tudjuk képzelni az életünket enélkül.Pedig ha jobban belegondolsz, már vannak olyan házam melyek teljesen önellátók.Szóval egy minimális munkával ,megoldható lenne egy világ.

Valami olyan kisérleten agyaltam ,hogy egy szigetre vinni 1000 gyereket, és teljesen pénz és haszon nélkül felnevelni őket.

Vajon ,milyen társadalmi salakulszokásoknának ki?

2020. szept. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!