Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan meggyőzhetetlenek arról, hogy amit állítanak az tudományosan marhaság, de legalábbis megkérdőjelezhető?

Figyelt kérdés

én sem vagyok hűű de okos vagy mindentudó, de néha itt az oldalon olyanokkal találkozom, hogy égnek áll a hajam. és nem lehet meggyőzni őket.

pl gyermek témában belinkeltek egy cikket, amely azt írta:azért sok sok manapság az allergiás és asztmás a kicsik között, mert egyre korábban kezdik a hozzátáplálást. hát ez eleve marhaság, mivel tény, hogy az elmúlt 20 éveben a hozzátáplálás elkezdése jelentősen kitolódott az ajánlásoknak megfelelően. és nem lehet ezt megértetni az illetővel.

vagy hogy ő a gyerekének csak tejitalt ad, mert amúgy tejallergiás, holott a gyártó honlapján is szerepel, hogy tejérzékenyeknek kifejezetten nem adható. és nem lehet megmagyarázni.

de egészség és más témákban is(kedvencem: olyan depis vagyok mostanság, milyen gyógyszert szedjek?) elhangzanak olyan butaságok, hogy hihetetlen. és ha merek szólni(nem is bunkó, leugató stílusban) akkor egyből nekem esnek. csak én találkozok ezzel a jelenséggel?


2010. okt. 15. 21:24
 1/10 A kérdező kommentje:
meg a másik kedvencem, bár annyira nem tudományos jellegű, de lassan már naponta van olyan kérdés, hogy xy gyógyszerre lehet-e inni? nem igaz, hogy annyit nem bír ki ivás nélkül, ráadásul általánosan elmondható, hogy gyógyszerre nem piálunk.
2010. okt. 15. 21:26
 2/10 Silber ***** válasza:

Ez bizony emberi faktor. Ha te meg vagy győződve valamiről, akkor már csak azért is ragaszkodni fogsz hozzá, mert konok vagy, és tévedhetetlen. És persze némi önsajnálattal az egekig tudják magukat magasztaltatni. Ez mind csak didaktikai kérdés, és pszichológia. Ilyen esetek legfőképpen a vallásos, azon belül is a keresztények (Magyarországon "uralkodó" vallás) körében tapasztalható. A hitük a Bibliára, és az Istennel való kapcsolatra épül, amelyeknek az alapja mint tudjuk, többezer éves, és a tudományok akkor még nem domináltak. Tehát az igencsak idős történetek/eszméknek kellene összecsiszolódniuk a mai technikával, ez pedig a legtöbb esetben lehetetlen feladat. Választaniuk kell, és sajnos a legtöbb esetben a tradíciók mellé állnak, akár a józan érvek ellenére is.

P.S.: Manapság már a papok/plébánosok sem vehetők annyira radikális teoistáknak, mint elképzelnénk.

2010. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

vallásosok esetén még meg is értem, az egy külön világ. de mikor a hétköznapi dolgokban történik mindez...

itt az oldalon a másik nagy kedvencem a fogyókúra témakör. már minden tudománytalan idióta fogyókúra feltűnt(egyél jó sok juharszirupot meg egyél napi 4kg almát és tartósan, egészségesen fogysz), holott a fogyás receptje a normális vegyes étkezés és mozgás.

2010. okt. 15. 21:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hallod én abszolút megértelek. Én ugyan kevésbé vagyok türelmes és hamarabb váltok modort, de nagyon idegesítő a sok tudatlan, alulképzett, ostoba és a hülyeségéhez ragaszkodó ember...
2010. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tudomány és politika témakörben találkoztam ilyenekkel, főleg történelmi témakörökben.

Félelmetes eszement tévhiteket vesznek egyesek készpénznek.

De hiába, nagy az Isten állatkertje és sajnos alacsonyak benne a kerítések. :(

Ebben az a lényeg, hogy ők szentül meg vannak győződve, hogy amit mondanak, az színigaz, és ha te ellent mersz mondani nekik...

A másik fele meg a kérdezők fú de nagy liberalizmusa.

Ő márpedig gyógyszert akar szedni ha depis, vagy inni akar a gyógyszerre, és neked nincs jogod megakadályozni ebben, mert ő úgy b.ssza el az életét, ahogy akarja.

Ez a felfogás szerintem még rosszabb, mint a ciánkáli.

2010. okt. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ááááh, ne húzd fel magad a dolgon, így működik az evolúció. Van egy rakat hülye ember, akik elhiszik a másik hülyeségeit, majd szép lassan kihalnak :P
2010. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
akkor nem csak én látom így. szerintem ez elkeserítő helyzet. mert lehet dolgokat rosszul tudni, de az, hogy hiába próbálja az ember megmondani az igazat vagy a helyeset letámadnak és darabokra szednek. és osztják a butábbnál butább tanácsaikat.
2010. okt. 15. 22:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet inni. Egy csomó gyógyszerre lehet inni.
2010. okt. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mondjuk tudom magamról, hogy bizonyos dolgokban megvan a véleményem, de tudom, hogy észérvekkel meggyőzhető vagyok. Ha vki tudományos észérvekkel bebizonyítja, hogy a fű márpedig rózsaszín, akkor elhiszem neki. De az úgy van, mert csak és hidd el, és nálam akkor is pink fű nő és hülye vagy, ha nálad nem, szerintem se kielégítő válasz. És idegesítő egy idő után...
2010. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"De az úgy van, mert csak és hidd el, és nálam akkor is pink fű nő és hülye vagy, ha nálad nem, szerintem se kielégítő válasz"


Ez valóban nem.

De nem erről van szó. Legalábbis nem csak erről.

Az egészségügyi témákban nem tudom mi megy, én csak történelmi dolgokra tudok hivatkozni.

Az ilyen dolgok jól "bizonyíthatók", ha belinkelsz egy valamire való tanulmányt, vagy mondasz egy könyvcímet, ami erről szól.

De sokszor hiába linkeled be a világ legismertebb és legmegbecsültebb tudósainak műveit, a másik fél rögtön lehülyézi őket, és berak egy utolsó ponyva kis művet, aminek forrásanyaga vagy teljesen ellenőrizhetetlen, vagy ha van valami minimális is, azt a tudós társadalom igencsak vitatja, de mivel ez igazolja az ő elveit, ez a Szentírás, amitől a legkisebb elhajlás is már eretnekségnek számít náluk.

2010. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!