Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Földön kívüli élet felfedezés...

Földön kívüli élet felfedezés esetén melyikre van nagyobb esély,hogy milyen életet találunk?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen alapú életre van a legnagybb esély?

2020. szept. 16. 11:35
A kérdező szavazást indított:
Arra van a legnagyobb eslély,hogy SZÉN alapú életet találjunk
Arra van a legnagyobb esély,hogy SZILICIUM alapú életet találjunk
Arra van a legnagyobb esély,hogy AMMONIA alapú életet találjunk
egyéb,más
16 szavazat
1 2 3
 1/26 Tislerics Máté ***** válasza:
54%
Szerintem szén, mert a tudomány jelenlegi állása szerint is ez a legvalószínűbb...
2020. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 sadam87 ***** válasza:
93%

Nem nagyon értem, mit értesz ammónia alapú élet alatt. Pláne a szénalapúval összevetve.

A szilícium valószínűleg nem alkalmas az élet alapjának, mert a hosszú szilícium láncok általában nem stabilak. (Bár a földitől jelentősen eltérő környezetben nem kizárható, hogy elég stabilak lehetnek.)

2020. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Bármilyen alapú lehet.

Az hülyeség, hogy szén alapú lehetne leginkább, mert ugyan miért is?

2020. szept. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 sadam87 ***** válasza:
97%

#3

Például azért, mert a szénnek több vegyülete ismert, mint az összes többi elemnek együttvéve.

2020. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
LOL
2020. szept. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Wadmalac ***** válasza:
80%

Amint létre tudunk hozni nem szén alapon egy aminosav vagy fehérje szinten aktív és hasonló méretű óriásmolekulát, átteszem a voksom a szénről az "akármire".


Addig a szén nyert.

2020. szept. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Sadam87: a kulcsszó az "ismert". Persze hogy többet ismerünk, ha egyszer itt ez van,ezt vizsgálhatjuk.

De aki ebben tippelni akar, az világosan megmutatja, nem tudja,miről beszél. Amit nem ismerünk, nem mondhatjuk meg az előfordulási valószínűségét. Amiből valamit ismerünk, ott lehet tipp. De kizárólag alapos ismeret esetén releváns.


Nem kérdező, az esélylatolgatás merőben fikció, semmi alap nincs a megítélésére. A tudományos ismeret nem szavazás kérdése, hanem kutatásé.

2020. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 sadam87 ***** válasza:

"Persze hogy többet ismerünk, ha egyszer itt ez van,ezt vizsgálhatjuk."

Mert a szervetlen anyagokat nem vizsgálják??? Itt nincsenek szervetlen anyagok??? Vagy mégis mit akarsz kihozni ebből?

2020. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igaza van.

Te nem tudhatod, hogy másutt, más közegtben, más hőmérsékleten milyen folyamatok zajlanak vagy zajlottak le.

Akadhatnak olyan életformák, amelyek nem igénylik szerves anyagok jelenlétét, vagy olyanok, amelyek más alapokra épülnek. Te nem ismered csak a szén alapút, így el sem tudsz képzelni mást, holott, miért ne lehetne?

Ugyanabban a betegségben szenvedsz, amiben mások, az emberek többsége. A szűklátókörűségben és a fantáziátlanságban, az önzésen és önhittségen kívül.

2020. szept. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 sadam87 ***** válasza:

#8

Bocsánat, ez nekem szólt? Ha igen, megmutatnád, én hol írtam olyat, hogy nem létezhet nem szerves anyagokon alapuló élet?

2020. szept. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!