Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Korábbi jelei is voltak...

Korábbi jelei is voltak annak, hogy a Vénuszon élet lehet?

Figyelt kérdés

Egy podcastet hallgattam a mostani új felfedezésről és ott említi az egyik beszélő, hogy a Vénuszon korábban megfigyeltek sötét foltokat, ő úgy írja le a jelenséget, mint "blooming algae", tehát alga virágzásra hasonlít, amik egyszer ott vannak, máskor eltűnnek és ezek a lények termelhetik a foszfint.

A kérdésem főleg az lenne, hogy ezt már tényleg megfigyelték a Vénuszon? Próbáltam rákeresni kulcsszavakkal, de nem dob erről ki semmilyen cikket, nem tudom, hogy hogyan kéne keresni máshogy (?).



2020. szept. 17. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán van ott élet, az a felső légkörben van. Sötét folt az nem lesz belőle, azt már rég tudnánk.
2020. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Voltak ilyen mefigyelések, igen.

[link]

[link]


Más, hasonló megfigyelésről én nem tudok, és ez sem utal egyértelműen életre. Egyelőre annyi az állítás, hogy a földi atmoszférabában is van hasonló jelenség, amit óceáni algák okoznak, és a vénuszi foltok időtartama hasonló a földiekéhez. Ez még semmit nem bizonyít, még találgatni is korai. További kutatások kellenek, hogy tudni lehessen, pontosan mi alkotja ezeket az elszíneződéseket az atomoszférában.

2020. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi. Valamiért nem találtam meg.


Remélem azért, hogy tényleg van élet ott. Feldobná ezt az évet, az biztos.

2020. szept. 17. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Életre utaló jeleket fedeztek fel a Vénuszon: meglepő ...

femina.hu › Terasz

2019. szept. 24. - Átértékelték a korábbi nézőpontokat a tudósok, és arra jutottak, hogy a Vénusz ... Annak megvizsgálására, hogy a Vénusznak volt-e valaha a ... víz lehessen rajta, az új tanulmány arra utal, hogy mégsem így lehet. ... Meglepő dolog derült ki a vikingekről: mégsem voltak annyira skandinávok, mint hittük.


Élet lehetséges nyomaira bukkantak a Vénuszon - Origo

www.origo.hu › tudomany › 20200914-elet-lehetseges-...

4 napja - A kimutatott foszfin ilyen földönkívüli lebegő életformák jele is lehet - írja az ... ALMA észlelési körülményei megfelelőek voltak, amikor a Vénusz a Földről ... hogy kizárhassuk annak lehetőségét, hogy kőzetbolygókon a földitől ...


Az élet nyomaira bukkanhattak a Vénuszon - Rakéta - Raketa.hu

raketa.hu › az-elet-jeleit-fedezhettek-fel-a-venuszon

4 napja - Az élet nyomaira bukkanhattak a Vénuszon ... tízezred része keletkezhetne annak a mennyiségnek, amennyit a bolygó légkörében találtak.

Hiányzó: jelei ‎| Tartalmaznia kell a következőket: jelei

2020. szept. 19. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!