Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Stephen Hawking szerint miért...

Stephen Hawking szerint miért nem létezik Isten, se valamiféle túlvilág ami a Bibliához semmiköze?

Figyelt kérdés

#Havking
2020. szept. 25. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/86 A kérdező kommentje:
És ti találtok egy üveget egy szigeten. Nem gondolhatjátok azt, hogy magától keletkezett az üveg a szigeten. Egy okos élőlény megtervezte. A világegyetem sem magától lett teremtve.
2020. szept. 28. 11:41
 32/86 anonim ***** válasza:
0%

Az üvegről egyértelmű, hogy valaki készítette.

Ha viszont egy folyót találunk a szigeten, arról pedig az az egyértelmű, hogy senki sem készítette, kialakult.

Azt nem értem, hogy egy 100% vallásos szemléletű kérdező mit keres a tudományban?

Ennyire eltévedt?

2020. szept. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/86 A kérdező kommentje:
szóval egy vallásos ember nem kérdezhet a tudományban? Egy vallásos embernek tilos érdekelnie a tudományt?...
2020. szept. 28. 11:46
 34/86 Wadmalac ***** válasza:
58%

"szóval egy vallásos ember nem kérdezhet a tudományban?"

De.

Csak te nem kérdezel, hanem megalapozott érvek, bizonyítékok nélkül kételkedsz, vonsz kétségbe dolgokat.


"Egy vallásos embernek tilos érdekelnie a tudományt?"

Ez is egy hamis állítás-kérdés.

Nem, nem tilos, sőt, pontosan az lenne a jó, ha így lenne. De te nem érdeklődsz. Te tagadsz. Érvek nélkül.


És most meg vagy cáfolva és panaszkodsz.

Azt csinálod, amit az önjelölt politikai prédikátor, aki nekiáll a propaganda-kiabálásnak egy étterem közepén és diktatúráról, a szólásszabadság elnyomásáról sikoltozik, mikor kiviszik.


A tudomány rovatban érdeklődésnek, érveknek van helye. Tudományt támadó szemellenzős vallásos propagandázásnak nincs.

2020. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/86 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy miért nem tették már eddig is át ezt a kérdést?
2020. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/86 Wadmalac ***** válasza:
73%

"Ha magának panasza van, akkor hagyja el ezt az éttermet, most!"

Itt most te panaszkodsz, barátom. Mi csak megmondtuk, miért nem jogos.

2020. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/86 A kérdező kommentje:
nem vagyok a barátod.
2020. szept. 28. 12:17
 38/86 anonim ***** válasza:
57%

Tudjuk.

Sajnos a hívők között elég sok gonosz ember van. Nem tudom, hogy a butaságuk okozza ezt, vagy a hitük?

Mindenesetre sok ilyennel lehet találkozni. Elég baj.

2020. szept. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/86 A kérdező kommentje:
Szerintem a hitetlenek sokkal rosszabbak. Ez az igazság.
2020. szept. 28. 12:56
 40/86 Wadmalac ***** válasza:
88%

"nem vagyok a barátod."

Tény. Azokat nem a magadfajták közül válogatom.

Azok nem a fórumokon hisztizős fixa ideások közül kerültek ki.

2020. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!