Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor tükörbe nézek, miért...

Amikor tükörbe nézek, miért látok be nagyobb teret, mint amennyit "kellene"?

Figyelt kérdés
Tapasztaltam már kollégiumi mosdóban is, hogy valaki nézett hátulról. (Nyilván ő is, ebben a tévhitben él.) De ha belenézel a tükörbe, akkor a szoba szemközti szegletéig is ellátsz. Mitől van ez a jelenség?

#tükörkép #beláthatóság
2020. szept. 25. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rajzold le felülről a tükröt és a helyiséget és a fény útját a sarokból a szemedbe. Látni fogod, hogy amit látsz, annak a "nézőpontja" (ahova állni kéne, hogy tükör nélkül ugyanazt lásd) a tükör síkján van, nem a szemednél. Vagyis más szögből látod a helyiséget, mint ha megfordulnál és úgy néznéd.
2020. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tükör
2020. szept. 25. 22:01
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam, mintha a szoba sarka / széle, stb. "nézne bele" a tükörbe. Mégis, nekem emberként amolyan "dobozhatás" érzésem van, mert egészen kicsike piperetükörrel is azt tapasztalom, mintha egy kis lyukon át néznék oldalra bele egy nagy dobozba és ni, látom az egész szobát. Vagy egy másik megközelítésből, és nevezhetjük "ablakhatásnak": egy apró lőrésszerű ablakon át egy teljesen ugyanolyan helyiséget látok, mint az enyém.

Köszönöm a válaszadást.

2020. szept. 25. 22:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De valami hihetetlen egyébként.Mert ha az orrodat oda nyomod a tükörhöz és lenézel ,még a lábadat is meglátod benne,holott nem ér le a tükör a földig, csak a mellemig.

Szóval ,olyan mint egy ablak ,inkább.

2020. szept. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tükör helyett egy lyuk lenne, ami egy másik szobára néz, arra is ugyanez igaz, azon mégsem lepődünk meg. :)

Arról a piperetükörről bármely irányba nézhetsz, vagy fordítva, a szoba bármely részéről juthat oda fény, csak megfelelő szögből kell nézni, hogy a szemedbe jusson.

2020. szept. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Erről pont a saját kérdésem jutott eszembe 😃 Lapozzatok a nyilvános mosdóhoz, bár az egyértelműbb, hogy belátható 🚽🤦‍♀️

2020. okt. 17. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Na igen, ez pont egy jó példa. :)

De a 12-esen megszakadok. :)))

2020. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!