Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mik a lehetőségek albérletnél,...

Mik a lehetőségek albérletnél, ha a bérlő nagyobb kárt okozott, mint amennyit q kaució fedez?

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 06:12
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
93%
Lenyeled, vagy perre viszed. Esetleg közös megegyezés.
2020. máj. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%
Bérlő ott lakik még?
2020. máj. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%
Polgári peres eljárás, ha a bérlö nem hajlandó önként kifizetni az okozott kárt
2020. máj. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%
Hát ez akár vétség/bűncselekmény is lehet, kis- vagy nagyértékű rongálás formájában.
2020. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Nem laknak mar ott. Már múlt hónapban próbáltak alkudozni, mert hogy állítólag mennek le az ingatlanárak, de én ezt nem tapasztaltam. Egyébként is áron alul adom ki. Megbeszéltük, hogy akkor hó végéig kiköltöznek. 29-én találkoztunk volna, és úgy volt hogy a kauciót is visszaadom, ha minden rendben van. Es utána még június 3-ig maradhatnak (elmondásuk szerint akkortól volt költözhető az új lakás.) Mivel én akkor nem leszek a városban, a kulcsokat édesanyámhoz adtak volna be, aki onnan nem messze lakik.

Erre tegnap hívott édesanyám, hogy a bérlők leadták a kulcsokat. Este tudtam odamenni és borzasztó látvány fogadott. A tapéta koszos, hiányos. A festés szintén koszos, összefirkált. A padlószőnyeg tisztíthatatlanul foltos. Egy duplaüveges ablak külső üvege törött, egy szobaajtó hiányzik. Az egyik ágy huzata szétszakadva, a szőnyegek szétkopva. Az utolsó havi bérleti díj és rezsi sincs kifizetve természetesen.

A történethez hozzátartozik, hogy a lakást ezelőtt 9 évvel vették ki, jóval kevesebb bérleti díjjal, mint amennyi most reális, így a kaució is ahhoz mérten alacsony.

2020. máj. 20. 15:42
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket olvasva én azt mondom, hogy feljelentést kell tenni ismeretlen tettes ellen lopás/rongálás vétségei miatt. Azért egy szobaajtó 20 ezer forintnál kezdődik, csillagos ég határral.
2020. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

És mi van ha azt mondják hogy én szedtem le? Vagy hogy eleve nem is volt ott ajtó? Mert a folyosó végén például nem volt már ajtó amikor kiadtuk. Vagy ezeket neki kell bizonyítani hogy ott volt mikor elhagyta a lakást?

Ráadásul a telefont nem veszik fel, emailre nem válaszolnak, Facebookon letiltottak és fogalmam sincs hol laknak most.

2020. máj. 20. 15:57
 8/34 anonim ***** válasza:

5: Nem kötöttetek olyan biztosítást, ami kiterjed erre?

A törésre kiterjed a sima társasházi biztosítás, azzal hívd fel a biztosítót.

2020. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
... még azt gondolom a leírás alapján, hogy nekik ilyen a lakási kultúrájuk, nem történt szándékos rongálás. Nem csináltál havi bejárást, hogy előbb felfedezt ezt és még akkor elküldd őket, mikor a kauciuó fedezi a kárt?
2020. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Akkor a törés megoldva, de még úgyis nagy a kár. Így kiadni sem lehet, tehát bevételem sem lesz egyhamar.
2020. máj. 20. 16:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!