Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a protongrádiens?

Mi az a protongrádiens?

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 12:58
 1/5 anonim válasza:
0%
2020. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kraucslik Botond ***** válasza:
79%
Csak mondanám az előttem hozzászólónak, hogy a fenti linken nincs definiálva a protongrádiens fogalma. Igen, említeni megemlítik, de kb. ennyi.
2020. szept. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, nem értem, de hátha segít. (Angol)

[link]

2020. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sadam87 ***** válasza:
74%

A grádiens lényegében azt jelenti, hogy valamilyen mennyiség hogyan változik a térbeli pozíció függvényében. (A matekosok ezt sokkal csúnyábban írják le, és nem is vagyok biztos benne, hogy annak pontosan megfelel, amit írok, de nem tudok annyira matematikául, hogy ezt ellenőrizzem.)

Tehát például a koncentrációgrádiens egy anyag koncentrációjának (fokozatos) változása a térbeli pozíció függvényében.

[link]

A pprotngárdiens a protonkoncentráció térbeli változása. (Ha a sejtlégzés vagy a fotoszintézis kapcsán merült fel, akkor lényegében annyit jelent, hogy a membrán két oldalán eltér a protonkoncentráció.)

2020. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm @sadam87 ,ez nagy segítség volt!
2020. szept. 30. 21:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!