Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit szólnak a turanisták...

Mit szólnak a turanisták ahhoz, hogy a mongoloid (ázsiai) nagyrassz a fekete afrikai (negroid) nagyrasszhoz genetikailag jóval közelebb áll mint a kaukázusi fehérekhez?

Figyelt kérdés

Üdv!


Mit szólnak a turanisták ahhoz, hogy a mongoloid(ázsiai) nagyrassz a fekete afrikai (negroid) nagyrasszhoz genetikailag jóval közelebb áll mint a (kaukázusi) fehérekhez?


Keinan A, Mullikin JC, Patterson N, and Reich D. :Measurement of the human allele frequency spectrum demonstrates greater genetic drift in East Asians than in Europeans. (Harvard University, 2018.) Oldalszámok: 29, 30, 32.


LINK: [link]


Keinan A, Mullikin JC, Patterson N, and Reich D. :Measurement of the human allele frequency spectrum demonstrates greater genetic drift in East Asians than in Europeans. (Harvard University, 2018.) Oldalszámok: 29, 30, 32. LINK:



2020. szept. 30. 09:45
1 2 3 4
 21/32 sadam87 ***** válasza:

Na, jó nézzük.

29. oldal:

Itt egy táblázat van az Fst értékekkel amik azt adják meg (lényegében), mekkora a különbség a szubpopulációk között.

[link]

Minél magasabb az érték, annál nagyobb a csoportok közötti eltérés. Márpedig jól látható módon a kelet-ázsiai-afrikai eltérés nagyobb, mint a európai-afrikai.

30. oldal:

Itt egy olyan táblázat van, ami alapján az európaiak és az ázsiaiak jobban hasonlítanak egymásra, mint bármelyik népcsoport az afrikaira. Szóval pont az ellenkezőjét, mint amit te állítasz.

32. oldal:

Ez a 29. oldali táblázat módosított változata, lényegében ugyanazt az eredményt adja.

Szóval egyik oldalon szereplő információ sem támasztja alá az állításodat, ellenben van, amelyik pont ellentmond neki. Szép volt...


"Miért fáj ez neked annyira?"

Nekem az fáj, hogy az állításodat olyan forrással próbálod alátámasztani, ami pont megcáfolja azt. Ennek fényében elég vicces, hogy még te beszélsz bizonyítékokról.

2020. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
El kellene mélyülnöd az angol nyelv ismeretében, tudod ide nem elég a gagyi középfokú nyelvvizsga amit valahogyan a kis diplomádhoz izzadtál össze. Minden említett oldal és táblázat világosan leírja, hogy a mongoloid a negroidhoz áll közelebb.
2020. okt. 4. 12:16
 23/32 sadam87 ***** válasza:

Szóval a "bizonyítékaid" a személyeskedés, és hogy "de, nekem van igazam"? Én meg azt hittem, az, hogy kutatási eredményekkel alátámasztod az állításodat. Persze ha az nem megy...

De tudod mit, szívesen meghallgatom, hogy szerinted a 30. oldalon levő táblázat hogyan bizonyítja, hogy az ázsiai népesség genetikailag az afrikaihoz áll közelebb, és nem az európaihoz.

2020. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval a "bizonyítékaid" a személyeskedés, és hogy "de, nekem van igazam"?"


Mit vársz egy rasszistától? A kérdező egyértelműen rasszista.

2020. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

A személyeskedést pont te kezdted, de ez tényleg nem ok arra, hogy és is folytassam.


Mint a másik idézett topicban, ahol te gagyi szórakoztató érdekességek színvonalú újságcikkeket linkeltél referenciaként/ bizonyítékként, én tudósok által írt könyvekre hivatkoztam. Újságcikkekre még egy gagyi diplomamunkát sem lehet nagyon alapozni.

2020. okt. 4. 12:59
 26/32 sadam87 ***** válasza:

Nem, te random képeket szúrtál be, amiről mindig mást hazudtál, hogy honnan van. Na, mindegy, legalább az kiderült, hogy még csak meg sem tudod indokolni, hogy miért támasztaná alá a forrásod a mondanivalódat.

Egy élmény volt, mint mindig... Majd ha valami érdemi mondanivalód lesz, arra szívesen reagálok.

2020. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Azok a random képek tudományos munkák képei. Érvek és bizonyítékok híján hazudni te szoktál.


Hátrálj csak ki a vitából, szokásosan sértettséget szimulálva :)

2020. okt. 4. 13:21
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

na most hozzá teszem genetikailag sem mindegy hogy egész afrika és egész ázsia vagy pedig közel kelet és észak afrika! mert ott tényleg sok a rokoni kapcsolat míg közép és dél afrika és kelet ázsiai közt nagyon kevés!

ellenben oceánia azaz dél-kelet ázsiai részeknél van kapcsolat bizonyos észak és közép afrikai népekkel!

ugyan akkor europa a középpont! europának minden oldallal van kapcsolata!

már a korai romai birodalomban ki volt építve a selyem út ami által europa és észak afrika nagyja találkozott a közel kelettel és kelet ázsiával!

amúgy meg nem kaukázusi hanem europaid inkább...

de amúgy még mindig nem értem a kérdésedet

amúgy mielőtt mást sértegetsz tényleg azt írja a 30. oldal hogy az europai afrikai közelebb áll mint az afrikai és kelet ázsiai igaz nem nagyságrenddel de akkor is közelebb van a fehér-fekete mint a fekete-ázsiai! :"D ilyen szempontból nagyon nagy égés neked... amúgy nem tom miért nem lehet értelmezni az angolt azért csak nem német meg nem hinném hogy neked felsőfokú nyelv végzettséged lenne de még csak alapfokú sem!

továbbá az eredmények azt mutassák hogy ugyan a yoruba közelebb áll a mongolid fajhoz mint az europaihoz azonban az europai sokkal közelebb áll az ázsiai fajhoz és fordítva is! az ázsiaiak sokkal közelebb állnak a fehérekhez mint a feketékhez!


yoruba europa 0.8345 ± 0.0033

yoruba asian 0.8312 ± 0.0038

europa asian 0.6579 ± 0.0033

ugye itt azt kell nézni hogy minnél kisebb legyen a számok mert annál közelebb állnak egymáshoz... a tanulmány valószínűleg arról szól hogy bizonyos afrikai népek közelebb állnak a mongolid néphez mint az europaiakhoz de attól még az ázsiai emberek a fehérekhez sokkal közelebb állnak! azaz még mindig a feketék vannak a legtávolabb mind az ázsiaiaktól mind a fehérektől

2020. okt. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Ez a szép ebben a témában. Az érdekes az, hogy a tudósok is hasonló módon vitatkoznak, a politikusok meg pláne. A genetika nem nagyon ad támaszt semmilyen felvetéshez. Egy dolog biztos. Azok a népek, akik a szomszédban élnek, teszik a legnagyobb genetikai hatást a lakosságra, főleg hogy 1000 éve itt táborozunk. Magyaroknál a szlovák, aki nagyon magyar:) Szlovákokat nem annyira régóta különböztetünk meg, ők eredetileg magyarok voltak. A másik nagyon közeli népesség az osztrák, ha lehet ezt mondani. De gyakorlatilag genetikai alapon bármelyik rasszt ki lehet mutatni szerintem minden népnél. Európában állítólag Ramszesz és Dzsingisz kán genetikáját is sikerült megtalálni, mindkét embernek sok leszármazottja volt.


Az EU is foglalkozik a témával, ők gyakorlatilag azt mondják, hogy az EU lakossága európai:) Tehát van min vitatkozni továbbra is:)


Mondom ezeket úgy, hogy nem néztem meg ki mit, mivel támaszt alá, viszont ránézésre akár minden igaz lehet forrástól függően.

2020. okt. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Utolso genetikai alapon minden ember rokona egymásnak ez tény... valami 1-5%-ban minimum!

Sőt még a csimpánzokkal is rokonok vagyunk 😂😅 96%-kal egyező a génállományúnk 😅😂

2020. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!