Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek létezhet más...

Szerintetek létezhet más univerzum az éteren túl?

Figyelt kérdés
2020. szept. 30. 11:45
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, mit értesz "éter" alatt, de amúgy létezHET, igen. Erről persze még elvben sem tudunk semmit, csak teóriák vannak.
2020. szept. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:

Hát az univerzumon túl éternek nevezik azt az anyagot ,amiben az univerzum van.Vagy nem?

Tehát hogy máshol is lejátszódhatott egy hasonló ősrobbanás?

2020. szept. 30. 11:58
 3/46 anonim ***** válasza:
78%

Én most hallom először ezt az inter-univerzális éter dolgot. :)

Ezt olvastad valahol?

2020. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Már meg nem mondom ,hogy melyik könyvben.Azt nem tudom hogy hívták, azt hiszem éternek hívták.

Valahogy úgy tudnám elmondani ,hogy az univerzum egy labda, és benne van egy tenger középében.És a tenger az éter.

De az is lehet hogy félreértettem?

A tágulás valamiben benne kéne lennie ,vagy nem?Anélkül semmi sem tágulhat,vagy?

2020. szept. 30. 12:14
 5/46 anonim ***** válasza:
71%

"A tágulás valamiben benne kéne lennie"

Nem. A tágulás (bővülés, nyúlás) önmagában a térre vonatkozik, ami a mi téridőnket jelenti. Bármi van is azon "kívül", az nem feltétlenül hasonlatos a mi terünkkel, nem is biztos, hogy egyik tartalmazza a másikat. Ezek a fogalmak, hogy "hol" és "benne van" itt új értelmet nyernek.

Szerintem félreérthetted, vagy talán csak egy teória volt a sok közül, de semmi nem támasztja alá.

2020. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 Mojjo ***** válasza:
83%
Az éter kifejezést az 1800-as években használták arra a hipotetikus valamire, ami kitölti az univerzumot. Bőven több, mint egy évszázada tudjuk, hogy nem létezik. Nem tudom, ilyen időtávlatból honnan és hogyan sikerült ezt a szót kikukázni, de felejtsd el :)
2020. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 Wadmalac ***** válasza:
53%

Még arra is használták, hogy eme teoretikus anyag az elektromágneses hullámok terjedési közege.


Az univerzumon kívüli térkitöltőként még én sem hallottam ,de nem kizárt, hogy eléggé megfoghatatlan fogalomként sok mindenre használták a nevet.


Mindenesetre univerzumon kívüli valamiként nem sok értelme van, hiszen a távolság, térfogat stb. kifejezések is csupán téridőn belül értelmezhetőek.


Ha van más univerzum a miénken kívül, akkor annak a távolságára a nulla és a végtelen egyenértékűen használhatatlan fogalmak.


Nem létező teret meg nem kell kitölteni semmivel.

2020. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Nekem valahogy ,akkor sem fér meg az a teória ,hogy a semmibe van valami.Akkor ezt játszhatjuk Istennel is.Mind tudjuk ,hogy valami után valami következik.

Én valami olyasmit tudok elképzelni ,hogy van egy ,most nevezzük éternek, amiben nincs se tér se idő ,mindaddig míg nincs benne történés.Vagyis idő.És ahogy ez az ősrobbanás terjed ,úgy nyer teret az éterben.Úgy ahogy a labda és a tenger elméletet magyaráztam.Egyre jobban fúvódik fel a labda a tengerben, és egyre nagyobb teret fedez fel az éterben.De napokban ,majd utána nézek a könyvben, melyik is volt az, amelyik ezt magyarázta.

2020. szept. 30. 15:59
 9/46 anonim ***** válasza:
81%

"Mind tudjuk ,hogy valami után valami következik"

"Én valami olyasmit tudok elképzelni"

Nevezzük ezt józan paraszt észnek, ami a kozmológiához sajnos nem mindig elég. :(

2020. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Ők, elfogadom.

Kérlek,magyarázd el nekem.De ne a wikipédiából, hanem hogy az én paraszt eszem felfogja.

Megköszönném.:)

2020. szept. 30. 16:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!