Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet felületre ható...

Hogyan lehet felületre ható átlagos nyomást számítani?

Figyelt kérdés
tegyük fel, hogy adott egy kétdimenziós felület ami adott vízmélységen helyezkedik el, tehát már a felület felső éle is nyomáson van, ahogy haladunk lefelé a nyomás fokozatosan nő. Hogy tudok számítani egy átlagos helyettesítő nyomást a teljes felületre? Sima átlag nyilván nem működik

2020. okt. 5. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az átlagos nyomást hívják erőnek.
2020. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

p=F/A ebből a p nyomás F az erő, nem, az átlagos nyomás az nem az erővel egyenlő, én az erőt szeretném meghatározni a felületre hatő átlagos nyomással


hasonló mintha erő eredőt számítanánk csak itt most nyomással, viszont nem tudom mi a módszer hozzá

2020. okt. 5. 21:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyomásból csak átlagos van. Ha felosztod a felületet kis, egyenlő területű négyzetekre, majd veszed a négyzetekre ható nyomások számtani közepét, akkor határértékben megkapod az eredeti nyomást.
2020. okt. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

egyszerűbb ha leírom mi a feladat, mert szerintem elbeszélünk egymás mellett


adott egy kocsiajtó aminek a felső éle 8,3 m mélyen van az alsó éle 9,4 m mélyen, az ajtó 1,2 m széles. ha az autó belselyében légköri nyomás maradt és jól szigetel, mekkora erővel lehet felnyitni az ajtót?

2020. okt. 5. 22:12
 5/13 A kérdező kommentje:
namármost kiszámoltam először sima átlagolással így 114,60 kN jött ki viszont a helyes válasz 116,82 kN, az ajtó felülete 1,32 m2 változónak csak a nyomás maradt, aminek az "átlagolására" fel is hívja külön a figyelmet a feladat
2020. okt. 5. 22:14
 6/13 anonim ***** válasza:

De érted is a dolgot vagy csak keresel valamilyen átlagolást, ami jó eredményt ad?


Számold ki úgy, mintha az ajtó egész felülete 8,85 méter mélyen lenne, és akkor jó eredményt fogsz kapni.

2020. okt. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jól számoltál, a feladat írói kerekítették a 9,81-et 10-re.
2020. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:
A hidrosztatikai nyomás a mélységgel lineárisan emelkedik, tehát a sima matematikai átlag itt jó.
2020. okt. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Basszameg, kedves utolsó ezer hála, igen ez volt a "baj", megreklamálom köszi még egyszer😀
2020. okt. 6. 08:52
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen csak ugye a valós légköri nyomás nem 100000 pa hanem csak 98000 pa, én meg utóbbival számoltam nem a felfelé kerekített értékkel
2020. okt. 6. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!