Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan anyag amitől az...

Létezik olyan anyag amitől az ember 100 szor lassabnak érzékeli az időt?

Figyelt kérdés
megnéztem a DREDD 2012 filmet és abban volt egy ilyen drog érdekelne hogy lehetséges e az ilyen? Vagy létezik e ilyen anyag?

2020. okt. 8. 17:16
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:

"elérni azt a sebességet, ahol a saját ideje százszor lassabban telik mint a környezeté"

De akkor pont a fordítottja történik, mint amit a kérdező akar. :)

2020. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

upsz, igaz, akkor fordítva :D


De hétköznapian egyszerüen elérhetö: végy egy majdnem teljesen lemerült elemet, tedd a faliórába és bámuld amint 100 másodperc alatt egyet ugrik a mutató.

2020. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:

Amúgy állítólag párszoros felpörgésre képes az agy, megfelelő adrenalin-sokk esetén. Legalábbis sokan állítják, hogy vészhelyzetben ez történt velük, a környezet belassult.

De az sem kizárt, hogy csak utólag emlékeznek rá így.

2020. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igaz lehet, ez valószinüleg a beérkezö ingerek gyorsabb feldolgozásának és a gyorsabb válaszadásnak (mozgás, döntéshozatal stb.) az eredménye. Nem olvastam részletesen utána, de szerintem ilyen esetekben az agyunk kizárólag az adott helyzetre koncentrál, és kizárja a többi "fölösleges" tényezöt az adott pillanatban (pl. höérzékelés, éhség, egyéb gondolatok, sok esetben a mérlegelést, stb.).
2020. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Munka!
2020. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!