Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fizika talált arra utaló...

A fizika talált arra utaló jeleket , hogy az élet nem csak egy illúzió?

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 14:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor álmodsz is minden valóságosnak és igaznak tűnik, pedig az egész csak illúzió, kitaláció."

Igen, és pontosan ezért álmodban nem tudsz feladatokat elvégezni és célokat elérni. Mivel a valóságról alkotott modelled és a valóság annyira különböznek egymástól, hogy használhatatlan vagy. Nem tudsz hosszútávon életben maradni.

2020. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Igen, így is lehet.

Nagyon sokféle mérési módszert használunk, és azok mind ugyanazt mutatják.

Azért ez gyanús, hogy tényleg a valóság lesz.

2020. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

"álmodban nem tudsz feladatokat elvégezni és célokat elérni"

Elméleti feladatot meg tudsz oldani.

2020. okt. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Vanília égbolt és a felejtés bére című filmet.
2020. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

12


Mérés...a mérés is csak egy cselekvés mint a kirakózás, és ugyanúgy valamilyen eredménnyel jár mint a kirakózás. Attól még a valóság bizonyításához ugyanúgy bizonyítani kell a kirakós létezését mint a mérőeszközöt létezését. Egy illúzió-világban és szerintem simán lehet méregetni. Meg tudod mérni a hosszát például az ingednek méteressel. És mindent meg lehet mérni amit látsz és tapasztalsz. De ennyi az egész. Ezeket megtapasztalod, látod és csakis ezért méred meg őket. Minden az agyadban van az érzékszerveid útján kerül az agyadba. Tehát a valóság csakis a fejedben van. Arra, hogy a fejeden kívül van-e valóság nincs bizonyítéka és talán nem is lehet bizonyítani. Mert ahhoz meg kellene tapasztalnod a valóságot magadon kívül, amit ugye tudtunkkal nem lehet. Ha a tudat volt előbb mint a világunk akkor az egész lehet ennek a tudatnak a képzelgése.

2020. okt. 16. 18:50
 16/33 A kérdező kommentje:

11


"Igen, és pontosan ezért álmodban nem tudsz feladatokat elvégezni és célokat elérni."


Igen, és ez mit bizonyít? Az álmodban meg nagyon sokmindent tudsz amit a való életben nem. Tudsz repülni, lehetsz elnök, híresség, nőcsábász, emjuthatsz bárhová stb. Ez alapján szerintem egy álomban még többet is lehet mint a való életben. Az álom és realitás között nincs minőségbeli különbség, sorrendet sem lehet felállítani, hogy melyik jobb. Csak különböző megtapasztalások, különböző létezések.

2020. okt. 16. 18:55
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, és ez mit bizonyít?"

Azt, hogy ha nagyon különbözik az emberek által érzékelt valóság és a valós valóság, akkor az emberiség már rég kihalt volna.


"Az álom és realitás között nincs minőségbeli különbség"

De van. Álmodban nem tudsz házat építeni, vagy vadászni, vagy bármilyen más létfenntartáshoz szükséges műveletet elvégezni.


Gondolkodom, tehát vagyok. Ha vagyok, akkor túléltem eddig. Ha túléltem eddig, az pedig csak úgy lehetséges, ha nem egy álomban élek. Mert ha egy álomban élnék, akkor nem éltem volna túl.

2020. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Hogy nagyon egyszerűen fogalmazzak, ha vadászol, akkor nem halsz éhen. Míg ha csak álmodod hogy vadászol, akkor éhen halsz.
2020. okt. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

18


De mit kell túlélni ez itt a kérdés? Egy rövid álmot túlélsz evés nélkül, egy hosszút meg evéssel. Nem látom mi a gond.

2020. okt. 16. 20:50
 20/33 anonim ***** válasza:
Az, hogy ha végig álom lenne, akkor nem élnéd túl.
2020. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!