Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan optikai illúzió,...

Van olyan optikai illúzió, ami azt demonstrálja, hogy mintázatot keresünk, látunk ott is, ahol egyébként nincsen cdak véletlenül?

Figyelt kérdés
De a marsi arcon kívül valami más kéne, valami geometriaibb jelllegű, amiben nincsen emberi társadalmi tudás, hogy milyen egy emberi arc például

2017. dec. 23. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Látogass el az MKE könyvtárába, vagy keresd meg a neten a katalógusát. A tárgyszóhoz beírod az optical illusions kifejezést. Kb. 40 rekordot fogsz kapni. H pontosan mely könyvek lehetnek ebből hasznosak neked, azt a helyszínen el tudod majd dönteni.


Jó keresgélést.

2017. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A fehér háromszöget csak oda képzeljük:

[link]


Fekete pontokat látunk ott ahol nincs is:

[link]


Ezek alább talán nem pont olyanok amit vársz de azért hátha:


A vízszintes vonalak tényleg vízszintesek, nem "lejtenek"

[link]

[link]


A középső téglalap egyszínű:

[link]

2017. dec. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a metroban nezd a biztonsagi savot ott ahol nagyjabol egyszinu. a mintazat csak rendezett pontok, en megis mindenfele geometriai format belelatok. :D vagy nezz egy teglafalat, vagy barmi hasonlo egyszeru mintat. ha elsore nem latod, egy pontot nezz de figyeld a korulotte levoket is.
2017. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
van neted, mivel ide is tudtál írni. Írd be a gugliba, hogy optikai illúziók, és egy halom képet, videót fogsz kapni. Némelyik egészen elképesztő.
2017. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, a neten 10000 optikai illúziót is találok, itt nem azzal van a probléma, hanem az optikai illúziók értelmezésével, ezért kérdeztem, hátha van olyan, aki ebből a szempontból épp tud példát mondani.
2017. dec. 23. 17:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, van neted, ezért elhúzhatsz oda, ami téged jobban érdekel, és nem kell ide irogatni az idődet pazarolva.
2017. dec. 23. 17:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

egyes vagyok


Épp azért javasoltam az MKE könyvtárát, mert olyan műveket találhatsz benne, mint Bruno Ernst Optical illusion c. könyve. A kérdésedből kitetszett, hogy nem csupán képanyagra, hanem képanyagra és magyarázó szövegre egyaránt szükséged van. B. Ernst könyve ilyen. Van magyar nyelvű irodalom is a tárgykörben.


Csak segíteni akartam a problémád megoldásában, bocs. Megígérem, többet nem fog előfordulni.

2017. dec. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!