Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan aki egyszeri elolvas...

Van olyan aki egyszeri elolvasás után fel tudja mondani a Himnuszt?

Figyelt kérdés

Mos kel felmondani suliba és nehéz ez így. Azt hallotuk hogy speciális embereknél például autistáknál megy ez így, hogy egyszer elolvasnak valamit és az örökre megmarad nekik. Hallottam villámolvasási technikáról is, amikor egy másodpercre lássa az oldalt az ember és így megtanulja.


A villámolvasás is az autisták képességeiből ered. Az autisták mindent megtanulnak elsőre, ez egy ilyen különleges képesség. Én nem vagyok autista, hanem jó képességű vagyok, így nekem nagyon nehéz verset tanulni. Az autisták vajon képesek rá, hogy olyan verset mint a Himnusz így felmondjanak elsőre?



2020. okt. 21. 10:23
 1/10 Wadmalac ***** válasza:
83%

Ez nem jellemző általánosan az autizmusra. Az aspergeresek közt előfordul.

De ettől a betegségtől mentes emberek is vannak , akik képesek elsőre sok dolgot memorizálni.

Vannak, akiknek speciális módszerükben van a kulcs.

2020. okt. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha jó képességűnek tartod magad, akkor nem kellene nehéznek lennie. Nem igazán jellemző az autistákra ez a tulajdonság, de előfordulhat (millióból egy) Ahelyett, h ilyeneken gondolkodnál, lehet már meg is tanultad volna a himnuszt.
2020. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

"Hallottam villámolvasási technikáról is, amikor egy másodpercre lássa az oldalt az ember és így megtanulja"

Nem, ez a szezon és a fazon esete. :)

2020. okt. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nekünk is fel kellett mondanunk a himnuszt, összesen kétszer olvastam el és egyszer hallgattam meg, de igen sikerült felmondanom
2020. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett itt mos az egész himnuszt értem a tejjeset
2020. okt. 21. 15:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, a teljeset fel tudnám mondani most is némi erőlködéssel, bár több évtizede tanultam. Annyi bizonyos, vannak magolósok, akik a verstanulást is tökélyre fejlesztik - pár napra. Azért az igazi, ha értjük, miről szól. Ha ismerjük a kapcsolódó történelmet. Úgy általában az irodalmat, versformákat és mindazt, amit az iskolában tanítanak. Az általad mondott különlegességek léteznek. Mint képesség, és nem mint elsajátítható dolog. És rendkívül ritkán. Viszont értőn nagyon sokan képesek - hanem is elsőre, de meglehetősen gyorsan verset tanulni.

Az agy memóriája asszociatív. Megtanultam négy sort. Az ötödik onnan jut eszembe, hogy értem, ismerem a vers körülményeit (amit fentebb soroltam). Például tudom, hogy egy búskomor vers. Erről eszembe jut: Balsors, akit régen tép... Történelmi? Őseinket felhozád... És sorra jönnek aKúnság, a török, a várak és így tovább. És végül a könyörgés: Szánd meg isten...


Akkor így több kell egy vers tanulásához, mint például a magolás? Nem. A tananyagot folyamatosan tanuljuk. A diák (de gyakran a felnőtt se) hiszi el, az általános tudás mindig segít a részletek felidézésében. Nem tudjuk hogyan, nincs algoritmus, de tény, hogy olyasmi is kikövetkeztethető így, amit meg se tanultunk.

2020. okt. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok autista, hanem csak egy kiváló képességű normális ember. Nekem ennek bemagolása nehezen megy. Logikai úton szoktam megtanulni a dolgokat
2020. okt. 22. 15:09
 8/10 A kérdező kommentje:

1 Ez nem jellemző általánosan az autizmusra. Az aspergeresek közt előfordul."


Nem tudtad, hogy az aspergeresek azok autisták? :O

2020. okt. 22. 15:10
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"Nem tudtad, hogy az aspergeresek azok autisták? :O"


Minden kutya állat, de nem minden állat kutya. Minden alma gyümölcs, de nem minden gyümölcs alma.


Az autisták KÖZÜL az aspergereseknél jellemző. Ezerféle egyéb autizmus verzió van, ahol semmi ilyen képesség nem jelentkezik, sőt.

2020. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem inkább ahelyett, hogy itt kérdezősködsz tanuld a Himnuszt.
2020. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!