Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy új kutatás szerint közel...

Egy új kutatás szerint közel 50% az esélye annak, hogy egy szimulációban élünk! Szerintetek valódi a világunk?

Figyelt kérdés

A Scientific American közölt egy riportot, amelyben arról olvashatunk, hogy újabb elemzések szerint 50–50% a valószínűsége a valódi Mátrixnak.

[link]

Sőt, akár a kvantumelmélet lehet a bizonyíték rá, hogy igen. Ezek pedig már bizonyított, bárki által elvégezhető kísérlettel igazolható tények. (ld. pl. kétrés kísérlet)

A hullámfüggvény összeomlása a megfigyelés által, nem más, mint az érzékelés miatti materilaizáció. (Amúgy ha belegondolunk, hogy működnek a kvantumszámítógépek, nem is olyan irracionális a dolog.)

Illetve kérdés még az is, hogy a többi ember is a szimuláció része, vagy a kollektív tudat hoz létre valóságnak hitt világot?



2020. okt. 24. 16:27
A kérdező szavazást indított:
Igen. Ez a világ szinte biztosan egy szimuláció.
Nem himmém, racionálisan nem lehet az.
Ez marhaság, az is hülye, akinek ilyen megfordul a fejében.
Lehetséges, de akkor nagyon elcseszték a programozói.
Nem mindegy? A lényeg, hogy legyen elég sör és nő.
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Persze hogy ötven-ötven, vagy igen vagy nem.
2020. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
3%
Az 50%-ot én kutatás nélkül is megmondtam volna, ezért fölösleges volt pénzt költeni. Teljesen nyilvánvaló, hogy vagy igen, vagy nem. Ez pedig 50% az igennek.
2020. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem egészen 50-50%. Egészen pontosan 50,22222–49,77778%.
2020. okt. 24. 16:37
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
A világunkra ez a legvalószínűbb megoldás.
2020. okt. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy azt is megértem, ha valaki érzelmi okból szavaz nemmel, elvégre nem kellemes érzés, ha kiderül, nem is azok vagyunk, amik, ráadásul az eddigi munkánk is csak egy farmwille szerű kertművelés volt, nem pedig valódi.
2020. okt. 24. 16:39
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Az ilyen % mindig hülyeség.

Pontosan mennyi valódi és mennyi szimulált világot ismersz?

1 világból nem lehet valószínűséget számolni semmilyen módon.

2020. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, miféle kutatásról van szó, a cikkben gondolatmenetek és vélemények vannak van, még csak nem is azonosak. Amúgy pedig teljesen értelmetlen ezen filózni. Ha valós, fizikai világban élünk, akkor is külön filozofálgatás tárgya lehetne, hogy abban kik vagyunk, mi módon épül fel és működik a tudatunk, mi a célunk, stb.


Sőt, valójában mi mind a saját agyunk által teremtett virtuális valóságban élünk, ilyen értelemben a "valósághoz" minimális közünk van.


"kiderül, nem is azok vagyunk, amik, ráadásul az eddigi munkánk is csak egy farmwille szerű kertművelés volt, nem pedig valódi"

Az égvilágon semmi különbség a kettő között, semmin nem változtat.

2020. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Én valósnak érzem magam, valós dolgokat látok, érzékelek, az ember és minden élőlény a környezete hatására fejlődött úgy, ahogy. Ezek után oly mindegy, hogy mi jön ki matematikai egyenletekkel, számításokkal.
2020. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
nem unod még?
2020. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mojjo ***** válasza:
72%

@5: Mennyire manipulatív hozzászólás :) Nagyon gagyi.


A helyzet az, hogy nem tudjuk és nem tudhatjuk, hogy a természet általunk megismert törvényei azért olyanok-e, amilyenek, mert egy program van így megírva, vagy tényleg a természet maga ilyen és kész.

Bármely hipotézis, elképzelés, gondolat akkor teljesítheti a tudományosság kritériumát, ha falszifikálható. Az, hogy á, azért így néz ki a világ, ahogy, mert egy program, nem falszifikálható. Sem most, sem soha a jövőben. Épp ezért sem most, sem soha nem lehet és nem is lesz a tudományos világképünk része. Ellenben egy semmire nem jó, soha nem bizonyítható, teljesen értéktelen marhaság.

Mivel nincs és elvileg sem lehez semmi fogózónk arra nézve, hogy xy természettörvény - legyen az a fény végessége, vagy a kettősrés kísérlet - a természet alapvető tulajdonsága, vagy egy programkód, semmiféle valószínűséget nem rendelhetünk egyikhez sem. Sem 50%-ot, sem 50,22222%-ot, sem semmit. Ezek a számok parasztvakítások - aki akát csak általános iskolás szinten tisztában van a valószínűség fogalmával, már tudja. Rendkívüli tanulatlanság kell ahhoz, hogy ezeket a százalékértékeket valaki elhiggye.


És pont ellenkezőleg, kedves kérdező. Annak van érzelmi háttere, ha valaki komolyan elgondolkozik ezen a marhaságon. Az emberek - érzelmi alapon - hajlamosak elhinni, azt gondolni, hogy más a világ, aminek látszik. Hogy jajj, biztos nem az, aminek tűnik, biztos ez meg az meg amaz van mögötte. És érzelmi alapon azt hiheti magáról az ember, hogy ő átlát ám a szitán. Szánalmas. Ennyit a manipulatív kis hozzászólásodról...

2020. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!