Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem érzékeljük a galaxis...

Miért nem érzékeljük a galaxisunk mozgását?

Figyelt kérdés
Miért nem szedulunk el a sok forgastol

2020. okt. 26. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert a hatása olyan kicsi, hogy nem tudjuk érzékelni.
2020. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Mert kb. millió évenként fordul egyet?
2020. okt. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Azért mert a gyorsulás nagysága nem csak a sebességtől függ. Ugye ha valami körül forogsz, akkor lesz egy centripetális gyorsulásod. Pdául hogy keringsz a nap körül. Ugye a gyorsulás az azt jelenti, hogy a sebesség nagysága vagy iránya vagy mindkettő változik. Tehát egy körpályán akkor is gyorsulásról beszélünk, ha a sebesség nem nő. Most ez egy kis kitérő volt csak, a lényeg ott rejlik, hogy szédülni a nagy gyorsulástól tudnál. A centripetális gyorsulás képlete a=v^2/r. Tehát láthatod, hogy nem csak a sebesség számít, hanem a sugár is. Ha az adott semebességhez nagy sugár tartozik, akkor a gyorsulás nem lesz olyan nagy, tehát nem szédülsz meg ilyenek. (valószínűleg ennél sokkal komplexebb magyarázatok vannak, de remélem nem mondom hülyeséget, ha igen, kérlek javítsátok ki)
2020. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Nincs is galaxis, a csillagok csak fenylo pontok a lapos fold folott mozdulatlanul allo burara rogzitve. A Hold is csak kivetitett kep, nem letezik vilagur mert nem is letezhet, a vakuum termeszetellenes igy az sem letezhet, a bolygokat is ugy vetitik.


Remelem segitettem.

2020. okt. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én szoktam látni hogy mozog.


Vagy mi mozgunk?

2020. okt. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

A helyi rendszer része vagyunk, a Föld vonzása hat ránk elsö sorban. A Föld forgását sem érezzük már, legalábbis én még nem láttam a bolygó forgása miatt eldölö embert, és kelet felé nem nehezebb futni mint nyugat felé.

ha százszor ilyen gyorsan keringenénk a galaxisban akkorsem éreznénk a hatását. Tulajdonképpen fénysebességgel haladva sem vennénk észre az ürben hogy haladunk.


#6

A föld forgásából adódó csillagelmozdulásokra gondolsz?

2020. okt. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!