Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi található galaxisunk...

Mi található galaxisunk középontjában?

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 19:31
 1/8 EagleHUN ***** válasza:
100%

Fekete lyuk. Sagittarius A nevű-erős rádióforrás:

[link]

2019. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
40%
Sőt, minden galaxis középpontjában egy szumermasszív feketelyuk található. Az alakítja ki a galaxisok szép, 2D-s spirális alakját, úgy forgunk körülötte, mintha az eseményhorizont meghosszabbítása lennénk az erős gravitációja miatt.
2019. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
#2 Nekem van némi kétségem afelől hogy egy 4 millió naptömegű objektum lenne fő felelős egy kb 1000 milliárd naptömegű csillaghalmaz összetartásáért.
2019. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
51%

#3:

Hát, mi más lenne a felelős érte?

Csak gondolj bele, mi történne, ha hirtelen eltűnne a feketelyuk onnan középről. Valószínűleg elsodródna minden a francba.

Az a baj, hogy te együttesen nézed a galaxis tömegét, viszont itt az égitestek egyéni tömege a fontosabb. A feketelyuk önmagában a galaxis legnehezebb és legnagyobb gravitációjával rendelkező égiteste, ráadásul mit ad isten, pont középen helyezkedik el, így természetes, hogy afelé sodródunk szépen lassan. Persze a Földre a legnagyobb hatással a Nap van, mivel túl közel van hozzánk, viszont a Napra mi van a legnagyobb hatással, ha nem a szupermasszív feketelyuk?

Illetve további kérdés: A galaxisoknak miért sík formájuk van? Miért szimmetrikus spirálok alakítják ki? Miért van egyáltalán benne minta? Ezeken érdemes elgondolkozni.

2019. jan. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EagleHUN ***** válasza:
0%

# 3 jól írja!


És még 1 dolog:

" kb 1000 milliárd"

Hát nem!

[link]


"Mai becslések alapján 100-400 milliárd csillag található benne,"


Legalább utánaolvashatnál #2 mielőtt butaságokat írsz.

2019. jan. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
25%

#5:

Szóval azt mondod, hogy nem a feketelyuk az oka hogy kinézünk valahogy? Akkor mi? Felülnézetben is látszik, ahogy a spirálkarok a középpontból indulnak ki és úgy fonják azt körbe, ahogy egy égitest körözne egy feketelyuk körül mielőtt belezuhan az eseményhorizontba. Azt mondod ez mind totál véletlen és a feketelyuk egyébként semmit nem befolyásol?

2019. jan. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 EagleHUN ***** válasza:

Hoppá Bocsánat #5 elnéztem a számozást!

#4 jól írja!


és #3 -at idéztem!


#2 -ként te is jól írtad! :D

2019. jan. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
#5 Én direkt nem a csillagok számát néztem hanem tömegadatot, egyrészt bármilyen meglepő nem minden csillag ugyanakkora mint a Nap, másrészt a tömegadat ( 0,8-1,5*10^12 naptömeg) magában foglalja a csillagközi por a fekete lyukak és a sötét anyag tömegét is, ez az össztömeg a forgási sebességből van következtetve. Én igenis azt állítom nem esne szét a Tejút ha kivennénk a közepéről a fekete lyukat, egyrészt a korongot a csaját gravitációja tartja egyben, másrészt vannak tojás alakú galaxisok is amelyeknek ugyanúgy van fekete lyuk a közepén.
2019. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!