Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudnak bizonyos emberek...

Hogy tudnak bizonyos emberek csupán ránézésre, és a legalapabb adatokkal meghatározni bizonyos ásványokat még akkor is, ha az nem a gyakoribbak közé tartozik?

Figyelt kérdés

Az addig világos hogy munkájuk során nagyon sok ásvánnyal futnak össze, de amilyen sok ásvány van, és azoknak még több típusuk és azoknak különféle színe, alakja, szinte lehetlen (legalábbis azt hittem).

Az egyik ásványomat már hónapok óta kutatom, még itt is utána kérdeztem, de semmire nem jutottam.



2020. okt. 27. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. A kulcsszó a bizonyos. Az összeset senki se tudja.

2. Rendszerezéssel. Mondjuk nem tanulják be az összes piros színű ásványt. Viszont megértik, mitől lesz egy ásvány piros színű. Ez arra jó, hogy egyidejűleg egy rakás más tulajdonságot is tudnak, ezáltal rögtön egyebekre is tudnak gondolni.

2020. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már kezdem érteni, köszönöm! :)


Jómagam már rászoktam a könyvemben való vételen keresgetésre, de elvégre abban sincs benne minden...

2020. okt. 27. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezért volt az egyetemen egy olyan tantárgyunk, hogy ásvány- és kőzettan. Megtanultuk a kristályfizikai dolgokat és az után már tudtuk rendszerezni.

Pl. a kristályrendszer. Ez után nem feltétlenül tudtuk mi lehet az az ásvány, de azt tudtuk mi az ami biztosan nem lehet. Így jött a többi jellemző és szűkült a kör. Szín, prizmák, karcolási por, törés, hasadás, zárványok, stb.

2020. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oh, okés így már teljesen értem, köszke :)
2020. okt. 28. 09:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit a többiek írnak mind igaz, de ezek mellett a legeslegfontosabb a gyakorlat, persze ez sem mindig elég. Saját tapsztalatomból mondom, minél többet lát az ember annál bizonytalanabb néha a saját dolgában is. Persze mindig maradnak olyanok, amiket kapásból felismerek, sőt már a lelőhelyet is mondom hozzá annyira jellegzetes, viszont egyre több olyan van, amire nem tudok biztosat mondani, csak egy műszeres anyagvizsgálat után. Szerintem ez így is van rendjén.

Be tudod linkelni a kérdéses darabodat? Ritkán nézem csak az oldalt (fél-1 évente egyszer), lehet tudok segíteni.

2020. nov. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!