Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excelben lehetséges-e megvalós...

Excelben lehetséges-e megvalósítani azt, hogy ha egy munkalap egyik fülének egy bizonyos cellájába beírok egy értéket, akkor az az érték automatikusan megjelenjen a munkalap valamelyik másik fülének egy meghatározott cellájában?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy helyesen tettem-e fel a kérdést, mert Excelben teljesen járatlan vagyok.
2019. febr. 10. 11:12
 1/10 Robivosi ***** válasza:
Természetesen! Ahova akarod az automatikus megjelenítést, arra a cellára állj rá, nyomj egy egyenlőség jelet, majd kattints a másik fülön lévő megjelentetni kívánt cellára, és nyomj Entert.
2019. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ezt a megoldást sem ismertem, de nem erre lenne szükségem.

Leírom, mire gondoltam.

Egy cégnél vannak dolgozók, egyes dolgozók több helyen is dolgoznak.

A következő kép egy összesítőt mutat, vegyük róla György Máriát: [link]

György Mária négy helyen dolgozik: Colonnade, IPR, Sony, Speak.

Van Colonnade fül, IPR fül, Sony fül, Speak fül és Összesítő fül.

Én azt szeretném, ha György Máriához pl. az IPR fülön beírom a keresetét, akkor az az érték az Összesítő fülön György Máriánál az IPR cellában automatikusan megjelenjen.

Létezik-e olyan függvény, amivel ez megoldható?

2019. febr. 10. 12:41
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ez jó. A Képfeltöltés.eu-t nem engedte elküldeni, a Képtárhely.eu-n meg nincs ott a kép.

Megpróbálom még egyszer: [link]

2019. febr. 10. 12:45
 4/10 Robivosi ***** válasza:
A képlet ugyan az! Az összesítő fülön az R14-es cellára kattintasz, majd egyenlőség jel, aztán az IPR fül megfelelő cellájára kattincs és enter.
2019. febr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én épp ezeket a kattintgatásokat szerettem volna elkerülni, mert 18 munkahely és 52 dolgozó esetén ez ugyanolyan macerás, mint ha leírok mindent egy papírra és arról nézve írom be az összesítőbe.

Egy automatizmust szerettem volna, de ezek szerint ilyen nem létezik.

2019. febr. 10. 13:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Leprogramozni biztos le lehet VBA-ban, de azt szerintem ne várd, hogy bárki megírja helyetted.
2019. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most tanulmányoztam Bártfai Barnabás Excel zsebkönyvét, melyben megtaláltam a megoldást.

Azt írja: Előfordulhat, hogy az átvenni kívánt cella nem az aktuális munkalapon található, ilyenkor a cellaazonosító elé egy felkiáltójellel elválasztva az adott munkalap (fül) nevét is ki kell írni. Amennyiben pl. a Colonnade munkalapon található D4 cella tartalmát szeretnénk az aktuális cellába írni (az Összesítő fülön), úgy az =Colonnade!H14 karaktersorozat bevitele szükséges.

2019. febr. 10. 13:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát pont ezt írják a válaszolók is... neked csak egy sima képlet kell.... ha nem akarsz kattintgatni, akkor írd be szövegesen a képletet... A kattintgatás is pont azt az =munkalapnév!cellaazonosító képletet fogja csinálni.

Így vagy úgy ki kell töltened azt az 52 cellát...Nem tudom mit vársz, magától nem fog megjelenni az eredmény.


Nyilván ha cél cellák ugyanolyan elhelyezkedésben vannak (pl egymás alatti) akkor elég az első képletet beírni és lehúzni a többibe. De ha össze vissza vannak, akkor ez nem lehetséges...

VBA scriptet sem tudnál rá írni, ha nicns semmi logika, csak úgy hogy megadod egyenkent a cellapárokat...

2019. febr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én se nagyon értem mi a gond.

Ennél egyszerűbb probléma nem létezik excelben, egy cella értékét kell máshol megjeleníteni csak...

2019. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tisztelt hozzászólók!

Nekem ez azért volt gond, mert soha nem foglalkoztam Excel-lel.

A függvény beírása azért célszerűbb a kattintgatásnál, mert egy év 12 hónapból áll, tehát nekem tizenkétszer kellene az összes kattintgatást megcsinálni, így meg csak egyszer kell a függvényeket beírni, utána már csak a hónapokat kell átnevezgetni. Sőt, ez a következő évben (években) is használható anélkül, hogy újból és újból be kellene irkálnom valamit, vagy akár csak egyszer is kattintanom kellene.

2019. febr. 10. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!