Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha nem fejlesztenek ki vakciná...

Ha nem fejlesztenek ki vakcinát, tegyük fel, 10 évig akkor 10 évig fogunk korlátozások alatt élni?

Figyelt kérdés

A koronavírus mint látható n-szer újrafertőzhet egy embert, így természetes úton nyájimmunitás nem elérhető. Mondjuk vakcinával sem végleges mert újrafertőz majd minket a vírus egy vagy egy a vírus egy mutálódott változata? Ennek fényében mikorra várható a korlátozások enyhítése ha 1. Sosem lesz vakcina, 2. Lesz vakcina de folyamatosan be kell adatni az új verziót?


Jelenleg az öregek, betegek védelme miatt vannak korlátozások. És ez nyilván addig tart míg nincs vakcina. De ha a vakcina sem végleges megoldás (egyszer úgyis elkaphatják valamelyik verziót a beoltottak, vagy mert nem nyújt hosszú távú védelmet, vagy mert a gyors mutációk miatt egyik olyan verzióját kapják el amelyikkel szemben nincs védettségük) akkor miért várnak a vakcina megjelenésére a korlátozások feloldásához?


Másnak is feltűnt az intézkedésekben rejlő logikai hiba?


2020. nov. 12. 15:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
78%

milyen logikai hibára gondolsz?

jelen pillanatban azért élünk korlátozások alatt, hogy a kib*szott intenzív osztályon ne legyen tízszer annyi beteg, mint ágy. azt meg, hogy a jövő mit hoz, igazából senki nem tudja.

2020. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

1


Ezt kérdem. Jelen állás szerint akár az elkövetkező 10 évben is így fogunk élni? Hogy megóvjuk a veszélyeztetetteket, míg végül úgyis belehalnak mert előbb utóbb úgyis elkapják a vírust.

2020. nov. 12. 15:08
 3/39 anonim ***** válasza:
90%
nem hogy 10 évre, de hónapokra előre sem lehet rendesen megjósolni a járvány viselkedését. a vakcinakutatás eredményét szintén nem. ha bizonyossá válna egy olyan szerencsétlen eshetőség, hogy még a vakcinával sem jutnánk semmire és 10 évre itt maradna velünk a vírus, nyilván teljesen más intézkedések születnének, mint amik jelenleg érvényben vannak.
2020. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

3


Ok, tehát nem terveznek hosszú távra.

2020. nov. 12. 15:23
 5/39 hollófernyiges ***** válasza:
54%
És mi a helyzet a jércékkel?
2020. nov. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 sadam87 ***** válasza:
100%

Konkrétan már van hatékonynak tűnő vakcina. (Nyilván ezt még gondolom ellenőrzik, plusz engedélyeztetni, és nem utolsó sorban gyártani kell.)

[link]

Emellett még kismillió vakcinát fejlesztenek, úgyhogy nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy ne legyen hatékony vakcina 10 éven belül.

Az tény, hogy még nem tudjuk, meddig nyújt az oltás védettséget, de ha nem is ad hosszútávú védettséget, emlékeztető oltásokkal fenn lehet tartani az immunitást. Illetve ha valahol felüti a fejét a járvány, akkor valószínűleg elég lesz oltani ezerrel a lezárások helyett.

"vagy mert a gyors mutációk miatt egyik olyan verzióját kapják el amelyikkel szemben nincs védettségük"

Bár az RNS vírusok valóban gyorsan mutálódnak, de az új koronavírus mutációs rátája lényegesen lassabb, mint más ismert RNS vírusoké, például az influenzáé. Emellett jóval könnyebb új változatok ellen oltást fejleszteni, mint egy teljesen új vírus ellen.


Mellesleg a legtöbb korlátozás feloldásához nem vártak a vakcináig, nyáron alig voltak korlátozások az európai országokban. Jött is a második hullám.

"Jelenleg az öregek, betegek védelme miatt vannak korlátozások."

Meg azoknak a védelme miatt, akik se nem öregek, se nem betegek, de valamiért érzékenyek a vírusra. Egész fiatal emberek között is vannak halálos áldozatok mindenféle ismert alapbetegség nélkül.

2020. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

A vakcinával kapcsolatban hosszú távon az a fő kérdés, hogy lesz-e elég. Ha lesz, akkor megfelelő időközönként beadva (mondjuk évente) hatásos lehet, mármint kritikus szint alatt tartható az aktív esetszám.

Amíg nincs vakcina, addig a kormányzaton múlik, hogy mi a fontos nekik:

- jó propaganda és újraválasztás,

- kevés beteg és halott,

- kevés munkanélküli.


Nem lehetlen egy egészséges egyensúly ezek között, de úgyis el fognak csúszni valamelyik irányba. Nézd meg, mi van most. Két-három hónapig a fülüket sem mozgatták, hagyták terjedni a járványt (pedig egy ideje már durvul a helyzet), hogy most hirtelen a felhatalmazással extra intézkedéseket hozzanak és még büszkék is legyenek rá. Október eleji enyhe kijárási korlátozásokkal, iskolai szabályok bevezetésével talán most nem tartanánk itt.

2020. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
49%
Biztos lehetsz benne hogy lesz. Nagyobb üzlet mint a fegyveripar.
2020. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem életszerű, hogy nem fejlesztenek ki vakcinát, a járvány akkor is hullámzik és bizonyos idő után elül. Így működik a populációdinamika. A 10 év sok, de az ismétlődés bekövetkezik, ha magára hagyjuk.

Nem az öregek és betegek miatt, mindenki miatt korlátoznak. Azok miatt is, akik tüzet hányan ezért. A hülyeség még nem oka halálra – legalábbis ép ésszel az az álláspont.

Rengeteg oltástípus létezik és létezett, közülük nagyon kevés ad „örök” védelmet. Jellemzően hosszabb rövidebb idő után szükséges újabb védelem.

Ha az előre jósláson azt értjük, hogy napra pontosan találjuk el az alakulását, akkor tényleg nem lehet. Egyébként lehet. Már tavasszal biztosra lehetett menni, hogy az ősz durva lesz. Nem lehetett megmondani, hogy ez napi kétezret vagy hatezret jelent, de hogy a kettő között, azt nagy biztonsággal igen.

A kormányzatnak kizárólag a hatalom fontos, minden más ennek van alárendelve.


Azonban az erőszakos és semmire tekintettel nem lévő buta emberek jelentősen rontanak minden kiszámíthatóságot irracionális viselkedésükkel.

2020. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ha nem fejlesztenek ki vakcinát, tegyük fel, 10 évig akkor 10 évig fogunk korlátozások alatt élni?


Akár elképzelhető ez is. Sőt valószínű, hogy az életmódunk gyökeresen át fog alakulni akkor is, ha lesz vakcina. Ha hosszabb távon sem lesz vakcina, akkor idővel meg fogjuk találni azt az életmódot, ami a helyzetből a legjobban kihozható.


> Jelenleg az öregek, betegek védelme miatt vannak korlátozások.


Ők veszélyeztetettebbek, de itt ennél többről van szó. Egészségesek és fiatalok is meghalnak, bár kisebb arányban. Másrészt sokan ugyan nem halnak meg, de kórházi ellátásra szorulnak, illetve kiesnek a munkájukból. Illetve akik még tünetmentesen is fertőződnek meg, azok attól még fertőzöttek, a szervezetükben milliószámra szaporodik a vírus, ami a vírus evolúcióját nézve egy időzített bomba. Van itt az általad említetten kívül sok egyéb szempont.


> De ha a vakcina sem végleges megoldás […] akkor miért várnak a vakcina megjelenésére a korlátozások feloldásához?


A lényeg a „ha” szócskán van. Ha te mondjuk hegyvidéken túrázva, ahol ritkán járnak, beleesel egy szakadékba, és nem tudsz kimászni, de van nálad 3 liter víz, akkor mit csinálsz? Mert egy normális ember elkezd takarékoskodni, korlátozza a mozgását, a vízfogyasztását, remélve azt, hogy valaki pár napon belül megtalálja, amire van is esély. Amit meg te várnál az az a viselkedés, mikor valaki lezuhanyzik azzal a 3 liter vízzel, mondván felesleges takarékoskodnia, HA elképzelhető AKÁR az is, hogy nem találnak rá.

2020. nov. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!