Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen izgalmas tudományos...

Milyen izgalmas tudományos rejtélyek vannak?

Figyelt kérdés

Néztem mostanában egy csomó izgalmas filmet, amikben érdekes rejtélyekről volt szó. Emlékszem suliba a fizika tanárunk mondta, hogy Öveges professzor mondta, hogy egyszer megsértődött egy kollégájára, mert az azt mondta neki, hogy a te kísérleteid olyan érdekesek, mint egy bűnügyi regény. Öveges azt válaszolta, hogy hát nagyon reméli hogy sokkal érdekesebb azoknál


A középiskolába sem volt semmi érdekes kísérlet rejtély. A fizika, természettudományok valóban ilyen szárazak lennének ? Felírnak képleteket és kész? Mit lehet rajta élvezni? Vannak egyáltalán érdekes rejtélyek, amelyek története csavarosak mint a mozikban?



2020. nov. 21. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Sokféle.

Ajánlom a PSB SpaceTime yt csatornára való feliratkozást.

2020. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Nem a képletet élvezzük, hanem azt, amit jelent. Az F=m*a képleten nincs mit élvezni. Ha azonban ez azt üzeni, nem érdemes kiugrani a 10. emeletről, ez már valami. A tanulásban mindig a megértés adja az élményt. Az AHA élményt. Azt, hogy "ja, hát ezért érdemes így csinálni?".

A rejtély nem egyéb, mint valaminek a nem értése. A keveset tudó embernek sok minden érthetetlen, rejtélyes. Öveges azért "sértődött meg", mert a krimivel szemben ő nem rejtélyeket, hanem megértést szeretett volna elérni kísérleteivel. Ha egy tanár rejtélyeket akarna bemutatni az iskolában, akkor nem látná el tanári feladatait (a világ legpocsékabb tanára lenne). Az lehet, hogy a diákok igen jókat izgulnának, meg csodálkoznának, de a tárgyból semmit se értenének. Azok a diákok élvezik a tanulást, akik értik, amit tanulnak. Az ember ugyanis mindent azért tesz, hogy sikereket érjen el. Aki megért egy addig érthetetlen dolgot, hatalmassikert ér el, ez visz a a következő megértendőhöz, ez az, amit élvez. Akit sorozatos sikertelenség ér, meg fogja utálni, ami okozza - az adott tantárgyat. És ezzel elvágta egy életre alehetőségét annak, hogy örüljön.

2020. nov. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

hogyan szállhatott le Armstrong a Holdra, mikor csak 2x volt az űrben?

ez olyan mint 1 majomnak 2x odaadok egy könyvet 1 órára kb és 3x-ra már el is tudja olvasni XD

2020. nov. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
100%

Más az "érdekes" dolgokról a fogalmunk. Engem például nagyon izgat, hogy vajon sikerül-e megadni a valós számokon egy konkrét jólrendezést (mivel azt tudjuk hogy van ilyen). Az viszont kevéssé izgat, hogy Optimusz fővezér vajon legyőzi-e Megatront, vagy a főzős műsorban odaégeti-e Marika a lazacot.

A tudomány tele van izgalmas dolgokkal, de rá kell érezni, hogy ezek miért is izgalmasak, ezért pedig tenni kell. Erőfeszítést, időbefektetést igényel, cserébe viszont sokkal komolyabb és mélyebb élményeket kínál. Ez olyan, mint a túrázás. Van, aki legszívesebben az ágytól a vécéig is autóval menne, van, aki meg, ha meglát egy hegyet, azonnal fel akar rá sétálni.

2020. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!