Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Angolszász időmérés miért...

Angolszász időmérés miért nincsen?

Figyelt kérdés
Van nekik saját súly, hossz, sebesség stb... mértékegységük. Miert pont az idő maradt ki? Ebben semmi logika nincs. Miert használják a masodpercet pl miert nem a szempillantást ami lehetne mondjuk gyök2 mp pl... Vagy más is csak ne lehessen egyszerűen atvaltani... Meg egyáltalán náluk minek van olyan hogy nap meg év... . Mondjuk használhatnak alapnak a Vénusz forgási és keringési idejét a földi (SI) helyett. Semmi logika nincs a jelenlegi rendszerükben.

#idő #föld #angolszász #Vénusz #Mértékegységü
2020. nov. 22. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Az általunk is használt 60-as számrendszeren alapuló időmérés sumér eredetű, sokkal régebbi, mint akár az angolszász mértékegységek, vagy a metrikus mértékegységek.

A valódi kérdés az, hogy az metrikus(SI) mértékegységrendszer miért tartotta meg a 60-as számrendszeren alapuló "elavult" idő mértékegységeket. A válsz pedig az, hogy próbálták lecserélni, a metrikus mértékegységek bevezetésekor a Francia forradalom idején tízes alapú idő mértékegységekre, de az nem volt praktikus, nem vált be, elvetették.

2020. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most már időszerű lenne áttérni a Brekszitt után. Az angolszászok meg majmolják tovább a Sumaherokat vagy kik azok a 60asok!
2020. nov. 22. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy vesszük a nálunk használt 60-as rendszerben sincs logika. Engem is érdekelt az, hogy miért nem tértek át az 1 óra=100 perc rendszerre. A választ 1-es hozzászóló már megadta.

Hasonló kérdés: a derékszög miért 90°, miért nem 100°? Egy régi könyvben találtam ezzel kapcsolatban, hogy ezzel is próbálkoztak „újfoknak” nevezték, de ez sem terjedt el.

2020. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a hagyományok nagyon erősek.

Ha ezek nem lennének, 1 nemzedék alatt át lehetne térni bármire.

2020. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es, azért, mert a fokot nem a derékszögből definiálták, hanem azt mondták, hogy az egyenlő oldalú háromszög szögeinek nagysága legyen 60°. A derékszög úgy jön ki, hogy veszel 3 darab szabályos háromszöget és egymás mellé rakod őket, akkor az így kialakult egyenesszög 180°-os lesz, és ennek a fele a derékszög, ami így 90°-os.

Valóban, az újfokot, vagy másnéven gradiánt már a derékszögből kiindulva definiálták; a derékszög nagysága legyen 100^g (a ° szimbólum helyett egy g betűt írnak a szám fölé). Ez azért praktikus, mert sok esetben szükséges derékszög felének a felét venni, így annak számértéke egész lesz.

A világon valóban nem terjedt el, de a németek előszerettel használják.

2020. nov. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Progresszor ***** válasza:
100%

3-as:


A 60-as számrendszerben az a "logika", hogy a 60 osztható 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel és 6-tal maradék nélkül. Azaz egyszerűen lehet benne "kis számokkal" osztani.


A régebben sokfelé használatos 12-es számrendszer is azért volt elterjedt, mert felezni, harmadolni, negyedelni egyszerű volt. (Ötödölni viszont nem!)


A manapság használatos tízes számrendszerben viszont csak, a felezés és az ötödölés megy egyszerűen; a harmadolás nem.

2020. nov. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

6-os, erre nem gondoltam, köszönöm, így már valóban van benne logika.

2020. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!