Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szökőmásodpercet a Föld...

A szökőmásodpercet a Föld forgásának változása miatt alkalmazzák, de az alap szökőnapokat nem kell korrigálni sose ezen kívül?

Figyelt kérdés
Vagyis a szökőévek és a 400 évvel osztható éveknél bevezetett korrekciók, amiknek az egysége egy teljes nap, azaz sokezer másodperc, valahogy pont úgy jön ki oszthatóság szempontjából, hogy a beiktatott szökőnapok azok elegendőek szabályos rendszerben és nincsen szükség perc vagy másodperc nagyságrendű korrekciókra még sok ezer évig?

2018. febr. 2. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt te is ki tudod számolni abból, hogy elég pontosan tudjuk, hány nap egy tropikus év (ugye ami az évszakok váltakozásával van kapcsolatban, és amihez a naptárat igazítják).


Nekem az jött ki, hogy a Gergely-naptárbeli átlagos évhossz és a tropikus év hosszának különbsége körülbelül 3000 évente halmozódik egy nappá, így 3000 évente kéne extra szökőnap a mostanihoz képest.

2018. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

[link]


"Mely évek a szökőévek?

Szökőévek a következők: minden néggyel osztható év, kivéve a százzal is oszthatókat. Szökőévek viszont a 400-zal osztható évek. "


Azaz nem csak a 400 éves szabály létezik, van közte az a bizonyos száz évente mégsincs szökőév szabály is. De:

"a Gergely-naptár kb. 3000 évente marad el 1 nappal a csillagászati naptár mögött."


Szóval azért nem teljesen pontos a rendszer. Ha párezer év múlva még lesz Föld meg emberiség, akkor majd foglalkoznak vele, ha akarnak.

2018. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Soká lesz még, mire ebbe bele kéne nyúlni... addig meg jól van, ahogy van. De, valószínűleg lenne szükség közepes korrekciókra is.


(Nekem már az se tiszta, hogy mihez igazodik ez a naptár. Ott van pl. a Föld búgócsigaszerű mozgása, ami gyakorlatban azzal jár, hogy tízezer év múlva nyáron fogjuk nézni a téli csillagképeket. Vajon jelen időszámításunk mihez van igazítva? Akkor lesz "július", amikor kánikula van, vagyis az északi félteke a Nap felé dől, vagy továbbra is akkor, amikor a nyári csillagokat nézem este az égen, viszont mínusz 20 fokban?)


De te most komolyan gondolod, hogy 1000 év múlva is aszerint fognak élni az emberek, amit vmi középkori keresztény gittegylet kitalált? Hétfőn majd mennek dolgozni, vasárnap meg nem? Meg akkor is 7 napra lesz osztva egy hét? 28-31-re egy hónap? És mért nem a napfordulónál van az év szeletelve? Rég kinn lesz az űrben csippeken a tudatod, nem aszerint fog kelni az ember, hogy hogy forog a Föld. Az európaiak a kultúrájukkal - beleértve az időszámításukat is - rég a történelem szemétdombján lesznek. A latin is világnyelv volt 2000 évig, ki hitte volna, hogy egyszer majd nem lesz az...

2018. febr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
senki nem tudhassa, de a jelenlegi rendszer kis módosításokkal több ezer éves, így lehet hogy 1000 év múlva is simán hasonló lesz hagyományosan
2018. febr. 2. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:

"Pontos keringési idő: 365 nap 5 óra 48 perc 46 másodperc → négyévente 1 szökőnap (február

28+1=29) → további töredékidő miatti pontosítás: a 100-zal osztható évek nem lesznek szökőévek,

de a 400-zal oszthatók viszont szökőévek lesznek → 3000 évente eredményez 1 napnyi eltérést."

Én ezt találtam róla.

2020. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 vagyok. Még annyit, hogy eredetileg márciussal kezdődött az év, ami logikus, mert az a tavasz kezdete. Így február volt az év utolsó hónapja, emiatt alkalmazzák hagyományosan a februári szökőnapokat.

#3: Én már most se bánnám, ha nem hét napból állna egy hét. Lehetne mondjuk 6 napos amiből 3 nap a hétvége. Szerintem kezdeményezni kéne a bevezetését! :D

2020. ápr. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!