Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természettudósok azért nem...

A természettudósok azért nem hajlandók egyszerűen elmagyarázni a dolgokat, mert irigylik a tudást mástól?

Figyelt kérdés
Már sokszor tapasztaltam, hogy egyszerű dolgokat csak nagyon bonyolultan hajlandók elmondani. Most például Gödel nemteljességi tételéről világosodtam meg. Eddig nem értettem, de most, hogy már értem, úgy gondolom egy középiskolásnak is simán el lehetne érthetően mondani.
2020. nov. 23. 17:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
97%

én több természettudóst is ismerek, de még nem találkoztam ezzel a jelenséggel


nem hinném, hogy itt lehet általánosítani

2020. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
Vagy csak szimplán nem tűnt fel neked eddig.
2020. nov. 23. 18:05
 3/79 anonim ***** válasza:
92%
Ja értem, szóval te már eldöntötted, hogy neked van igazad a csúnya gonosz természettudósokkal kapcsolatban. Akkor minek írtad ki a kérdést?
2020. nov. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:

#3

Nem döntöttem el, csak az is egy lehetőség, hogy te nem vetted észre.

2020. nov. 23. 18:15
 5/79 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ mi a kérdés, és milyen terület. Vannak olyan részek amelyek megértéséhez komoly előképzettség kell. EZért van pl. hogy középiskolában egy csomó minden egyszerűsítve hangzik el (pl. Bohr atom modell).
2020. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 sadam87 ***** válasza:
97%

Én úgy tapasztaltam, hogy a többség szívesen magyarázza el egyszerűen is. (A legtöbb ismeretterjesztő előadás ilyen.) Nyilván vannak olyanok, akik nem képesek egyszerűen elmagyarázni, illetve olyanok is, akik nem hajlandóak (vagy mert nem szeretik lebutítani vagy csak utálnak magyarázni), de az utóbbi tapasztalataim szerint elenyésző számú.

Biztos van arra is példa, hogy valaki irigyli a tudást, de én ilyennel egyszer sem találkoztam (az ellenkezőjével viszont elég sokszor).

Szóval az én tapasztalataim a kérdésben szereplő állítással sem vágnak egybe, a kérdésre pedig nem a válaszom.

2020. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a te képességeiddel lehet probléma, ha ilyen érzésed van. Eddig ugyanis nem tapasztaltam ilyet - meg ahogy a válaszokat olvasom, más sem.
2020. nov. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 A kérdező kommentje:

"Szerintem a te képességeiddel lehet probléma, ha ilyen érzésed van."


De jó, hogy te tökéletesen meg vagy elégedve a saját képességeiddel.


Megkérdezem akkor, hogy tudod-e mit jelent az, hogy csillaghalmaz? (Nem kell válaszolnod, úgyis azt mondanád, hogy tudod.)


Elmesélem neked, hogy én földtudomány alapszakra jártam egyetemen, és az ottani analízisen kb. minden harmadik tétel úgy kezdődött, hogy vegyünk egy csillaghalmazt. Később én rákérdeztem egy matematikus hallgatónál, hogy tudja-e mi az a csillaghalmaz. Fogalma se volt róla, azt hitte a csillagászati fogalomra gondolok. És mégis megtanulta az analízist (valószínűleg jobban, mint én)! Ott tudatosult bennem, hogy az egyetem szándékosan arra megy, hogy a földtudósok ne értsék a matematikát.

2020. nov. 23. 19:57
 9/79 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem a problémádat. Nem mondhatnak el mindent a legapróbb részletekig. Ha valamit nem értesz, akkor kérdezhetsz, vagy utánanézhetsz az interneten.
2020. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:
Nagyon jól terelted el valami teljesen másra a témát.
2020. nov. 23. 20:18
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!