Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet a Föld idősebb,...

Hogy lehet a Föld idősebb, mint a Naprendszer legtöbb bolygója?

Figyelt kérdés

Azt írtam be a keresőbe, hogy "Föld kora", és úgy feldobja a többi bolygót is. Szemet szúrt, hogy a Föld és Mars kivételével a gáz-és kőzetbolygóink egyaránt 4,503 milliárd évesek.


A Marsról tudom, hogy őt a Jupiter akkori mozgásai megvédték, tehát ő az egyik eredeti bolygócsíránk.

A Föld legelső verziója azonban sokszor ütközött a korai bolygócsírákkal, köztük a Vénusszal is. Majd, amikor a Jupiter "Nagy Támadása" elmélet értelmében csak 4 túlélő bolygó maradt meg, a Föld és a Vénusz is tovább nőtt (bekebelezve a maradék kőzeteket), míg a Mars ekkor is érintetlen maradt.


Szóval, a Föld hogy lóghat ki a sorból? Elírás történt?



2020. nov. 25. 12:13
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:
4,5 - 4,6 milliárd évesre becsülik általánosan a bolygók korát, de nem tudom hol olvastál valami pontosított becslést. Ha megbízható helyen, akkor valószínűleg közelít is hozzá. Szerintem logikus, hogy nem teljesen egyszerre jöttek létre, hanem van valamiféle sorrend is, miért ne lehetne. Aztán, hogy az időben hogy volt és mekkora eltérésekkel...
2020. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"sokszor ütközött a korai bolygócsírákkal, köztük a Vénusszal is"

Ez érdekelne, van ehhez egy linked?

2020. nov. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2-es: Olvasni sok helyen lehet erről, de az alábbi doksifilmben be is mutatják:

https://www.youtube.com/watch?v=bJMzFzvDVJg&t=1739s


29:40 -től a korai harminc bolygócsíra nagyrészt kiiktatja egymást.

14:10 -nél a "Nagy támadás" újabb ütközéseket generál.

16:40 -nél pedig a "Nagy támadás" további hatása; az akkori belső Naprendszer a Napba zuhan, ezt 4 bolygó éli túl, amik a visszamaradó anyag révén még növekednek.

2020. nov. 25. 16:33
 4/5 anonim ***** válasza:

A Vénusz születhetett ütközés által, de a Földet egyelőre nem találom, hol említik.

[link]

[link]

Itt is jövő időben említik, ha jól értem.

[link]

2020. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
minden csak találgatás
2020. nov. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!