Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet olyan ember, akinek...

Létezhet olyan ember, akinek két neme van?

Figyelt kérdés
Választhatunk?

#ember #kettős nem
2020. dec. 2. 15:36
 1/8 anonim válasza:
31%
Elvileg nem, de ki tudja? Ha elég nagy lesz a társadalmi nyomás lehet kiderül hogy minden kromoszóma egyforma...
2020. dec. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Létezik olyan, hogy hermafriditizmus - ilyen esetekben mindkét nemre jellemzö nemiszervek megvannak az illetönél.

De itt sem "választás" kérdése, hogy melyik a biológiai neme az illetönek, ezt elvileg egy vizsgálat el tudja dönteni.

2020. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
*hermafroditizmus
2020. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Ha valaki hermafroditának születik, születéskor megkérdik a szülőket, hogy milyen neműre hagyják a gyereket és viszik is a műtőbe.
2020. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tévedés, nem a szülök döntenek, hanem az orvosok és nem azonnal mütik, hanem pár hónapon belül. Ugyanis ez nem életmentö mütét és egy újszülöttet nem tesznek mütétnek, ha nem feltétlen szükséges.

AZ régen volt, hogy a szülök döntöttek, de mivel ebböl késöbb rengeteg probléma lett, föleg, ha a gyerek biológiai meg "választott" neme nem egyezett, ezért idöközben a döntést nem rájuk bízzák, hanem elöször kromoszóma- és hormonvizsgálatokat végeznek, mielött bármit is tennének!

2020. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan is, hogy valakinek nem XX vagy XY kromoszómája van, hanem XXY. (Olyan is van, hogy XXX vagy XYY, de ezek nem tartoznak ide.) Ezt az XXY kromoszómájú embert fel lehet fogni kétneműnek.
2020. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sadam87 ***** válasza:

#6

Az XXY nemi kromoszómájú emberek (Klenfelter-szindrómások) fenotípusosan (ivarszerveik alapján) férfiak - az igaz, hogy terméktelenek. Persze lehet, hogy gyakoribb náluk a hermafroditizmus (ezt nem tudom), de biztos nem jelentősen.

2020. dec. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, ebben igazad van, csak még nem definiáltuk, hogy ki férfi és ki nő. Én csak próbáltam egy másik szempontot behozni.


6-os vagyok

2020. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!