Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnék átlendülni a...

Hogyan tudnék átlendülni a matematikai hiányosságaimon?

Figyelt kérdés

Nem fizika szakon végeztem egyetemet, de volt bőven matekom (lineáris algebra, analízis, valószínűségszámítás, diszkrét matek, stb.)


De akárhányszor belefutok egy konkrét dologba amit jó lenne megérteni, esélyem sincs. Például Maxwell egyenletek, Minkowski tér, hullámfüggvény, szimmetriasértés,...


Tehát ahol megjelennek az integráljelek, nabla (∇), parciális deriváció (∂) nyilak a betűk felett (gondolom vektorok), ott egyszerűen megáll a tudományom...


Tehát milyen könyv, irodalom, weboldal segítségével lehetne áthidalni a "tipikus iskolai számolgatás" és a "kőkemény fizikai valóság matematikai modellezése" közötti szakadékot?



2020. dec. 12. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Elsőre alapvetően a vektoranalízis hiányosságaival küzdesz. Lehet hogy volt bőven matekod, de vagy nem tanultad meg jól /mondták el jól, vagy ...nincs vagy, amiket felsoroltál el kellett hogy mondják jobb esetben. Szerintem. Pl. Maxwell-egyenletek megértéséhez csak divergencia, rotáció és vagy felületen vett integrál, vonalintegrál megértése kell. Műszaki szakon 2. félévben nekem tanították.


Tehát a vektoranalízis átismétléséhez:

[link]


A többihez nem tudok ajánlani.


Az meg durva, hogy egyetemista voltál, de a vektorra úgy hivatkozol hogy "nyilak betűk felett."

2020. dec. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hat egyetemen a nyilak termeszetesen vektorok voltak, ezt asszem meg kozepsuliban is vettuk, viszont nem voltam benne biztos hogy itt is ugyanaz a jelentese


"divergencia, rotáció és vagy felületen vett integrál, vonalintegrál" -- hat ez nekem mind ujdonsag igy leirva :( azert kosz

2020. dec. 13. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor viszont egy sima analízis ismétléssel, ill. a többváltozós analízissel kellene előbb foglalkoznod. Meg lineáris algebrával, mert nem tudom, hogy mi lehet az általános konvekció, de azért a vektorok jelölésénél nem rajzolgatunk már nyilacskákat egyetemen, hanem aláhúzzuk őket.


Műszaki szak első féléve félig ez, ismétlésre egy jó a könyv:

[link]

2020. dec. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
15+ eve voltak egyetemen matekjaim, majd megnezem a jegyzeteimben es a slideokban hogy jeloltuk a vektorokat, raadasul Csehorszagban vegeztem, lehet ott mas volt a jeloles
2020. dec. 13. 10:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát igen nagy idő ez, akkor van mit ismételni:) Sok sikert kívánok hozzá.
2020. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mateking.hu
2020. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!