Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan fiatal kolléganővel akinek a szakmai tudása szinte nem is mérhető de annyira benyalta magát a főnöknél amennyire csak lehet? Működhet az, hogy mutassunk rá a hiányosságaira? Kérdezzük mások előtt hogy leégesse magát?

Figyelt kérdés
Azt hiszi magáról hogy okos,mindent tud. Másik fiatal tisztelettel fordul az idősebb, tapasztaltabb kollégák felé,ezért kedvelik és szívesen tanítják is - ő viszont azt hiszi és hangoztatja hogy nem kell tanulni semmit 🤔

2020. júl. 16. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Engedd el a kezét, ha ő okosabb, akkor hajrá..


Volt egy ilyen stílusú fiatal srác/gyerek mentoráltam, még egy másik cégnél, két hétig alátoltam a sikert,marha nagy profinak képzelte magát, neveletlensége határtalan, tisztelete nulla, utána széttettem a kezem, és akkor ha ily "okos" vagy hajrá, old meg egyedül. Öröm volt nézni ahogy bukott, de nem ám kicsiket, hanem olyan igazi pofára eséseket. Aztán amikor kiderült, hogy még kifelé tolja és játssza át a cég dolgait, na akkor mutattam meg neki ki vagyok én.

2020. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1+ Az ember mivel nem felejti el, hogy egykor ő is volt fiatal, azt hiszi, hogy a mostaniak is olyanok és tolja, próbálja emelni, hogy érezze a sikert, hogy elkapja a húzást az egésznek, aztán néz nagy szemekkel, amikor "ki ha nem én a Jani vagyok, és úgy próbál viselkedni, mint akit a hátsójából húzott elő". Na azt hiszem..
2020. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy szinte minden komolyabb feladat ránk hárul,ő csak a létszámot szaporítja. Nagyjából ugyanakkor jöttek páran fiatalok,a többiek is voltak " nagyfiúk,nagylányok" de amikor rájöttek hogy az iskola más mint a tapasztalat idomultak rendesen,ki pár nap,ki pár hét alatt. Segítjük is őket,mert a közigazgatásban figyelünk az utánpótlás nevelésére de ő nagyon nem ide való ☹️ A gond az, hogy ha véletlenül valami komolyabb feladatot csinál meg tutira elrontja és ezzel a mi szakmai hírnevünk sérül, az osztály lesz aki elszúrt valamit nem ő maga.
2020. júl. 16. 23:44
 4/9 anonim ***** válasza:
3%
A mai fiatalok okosabbak,gyorsabbak, gyorsabban tanulnak, pörgősebbek, jobban átlátják a dolgokat, céltudatosabbak, mint a mai öreg, lestrapált, besüppedt 40+os korosztály, ezért azok nehezen viselik a fiataloknak természetes lendületet, nem tudják lekövetni a tempotz.
2020. júl. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4- nek jelezném hogy a többi újonc is belátta hogy a szakmai tapasztalatot nem az iskolában szerzik,támogatjuk is őket,tanítjuk mindenre. Az egyetlen szerintem minimális elvárás hogy vegyen vissza a nagy arcból és tisztelje azt aki már akkor is a területen dolgozott amikor ő még nem is élt. Velük,a többiekkel nincs is gond, szépen beilleszkedtek a csapatba,hozták a maguk fiatalos lendületét ami kimondottan jó hatással van az osztály működésére. Miután már átlátják kicsit a helyzetet nagyon érdekes új javaslataik vannak. Nyílván nem lesz mind megvalósítva de nagyon jó ha időnként átbeszéljük a munkamenetet figyelembe véve egy teljesen új nézőpontot.

Nincs nemzedékek közötti ellentét!

Van viszont ellentét azzal az újonc kolléganővel akinek fogalma sincs a jogszabályi háttérről, be sem látja hogy ezeket tudnia kellene - viszont szent meggyőződése hogy ő mindent jobban tud mindenkinél. Bevallom őszintén lassan arra várunk hogy valami nagyon nagyot hibázik és még a véglegesítése előtt elküldik. Szerintem ha a többi 7 újonc be tudott illeszkedni akkor nem lehet azt mondani hogy kirekesztjük a fiatalokat!

2020. júl. 19. 09:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Remélni hogy arrébb áll, vagy ha lesz majd komolyabb feladata akkor pofára esik. Sajnos mindig van főnök kedvence. Esetleg ha a főnök kérdezi hogy hogy halad a be tanítás elmondhatjátok hogy ez az egy nem hajlandó tanulni. De csak akkor ha rákérdez. Ha odamennétek panaszkodni abból lehet higy ti jönnétek ki rosszul.

#4. Nem is tudtam hogy 1995 után megugrott legalább 20-al az emberek átlag IQ szintje 🙂. Mégis mitől lenne egy mai fiatal tökételesebb mint egy 15-20-25 évvel ezelőtti?

2020. júl. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os, van olyan fiatal, aki ügyesebb sokmindenben, pl. IT terén általában sokkal ügyesebbek.én nem szégyellem kikérni a fiatalabb segítségét a számítógéppel kapcsolatban, ha elakadok valamivel, mert nincs is hozzá türelmem, ő meg 5 perc alatt megoldja.

Viszont én az életkoromnál, tapasztalatomnál fogva sokkal jobban átlátom a bonyolult problémákat, tudok sokkal diplomatikusabban kommunikálni, és bele merek állni a kényesebb feladatokba, merem vállalni a konfliktust. Ezeket a fiatalabbak inkább rám hagyják. Szóval szerintem kiegészítjük egymást, és szerintem kétségtelen tény, hogy bár én sem vagyok egyáltalán analfabéta a számítógépek terén, egész életemben azzal dolgoztam, a fiatalok mégis sokkal gyorsabban és különösebb megerőltetés nélkül megoldják azokat a problémákat, amiktől én csak ideges leszek.

2020. júl. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7- nek

Nálunk is így van,értékeljük a fiatalok tudását,új nézőpontját, ötleteiket.De azt is akinek a kisujjában van a szakmai tudás. Így együtt lehet/ lett egy jó csapat,egy jól működő gépezet. Csak az a gond hogy van az asztalon egy oda nem illő alkatrész is amit valakinek sikerült oda csavarozni és így időnként fennakadásokat okoz.

2020. júl. 19. 23:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyeneket szoktak kinevezni csopveznek.

Ha sok a panasz akkor kiemelik es feljebb teszik. Aztan csönd lesz.

2020. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!