Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány fokos egy fekete lyuk?

Hány fokos egy fekete lyuk?

Figyelt kérdés
Már sokat gondolkottam rajta és sehol sem találom ha valaki tudja írja meg és nem olyan válaszokat várok hogy nagyon meleg

2020. dec. 26. 11:10
1 2
 1/15 Mojjo ***** válasza:
90%
Nem értelmezhető a hőmérséklet fogalma rá, szóval nem véletlenül nem találod sehol. Egy test hőmérsékletét az őt alkotó részecskék átlagos kinetikus energiája határozza meg. Feketr lyukaknál ilyenről nem lehet beszélni.
2020. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Az eseményhorizont majdnem abszolút 0 fokos, nem abszolút 0 mivek Hawking munkásságából kiderül hogy a fekete lyukak is sugárzást bocsájtanak ki "párolognak" de minél nagyobbak annál hidegebbek és kevesebbet sugároznak, jellemszően kevesebb mint egy milliomod fokkal vannak az abszolút 0 fok felett.
2020. dec. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem nincs hőmérséklete.
2020. dec. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerjük a benne uralkodó körülményeket.


Jelenlegi fizikai ismereteink nem alkalmazhatóak rá.


Mondok egy példát: Keletkezésekor, illetve a bele hulló anyagtól igen forrónak kéne lennie.

A legnagyobb hőmérséklet a mai ismereteink szerint az, amikor már az anyagi részecskék hőmozgási sebessége megközelíti a fénysebességet ("eléri"). Ez egy elméleti korlát.


Viszont a további, a fekete lyukba belehulló anyag szintén növelné a hőmérsékletet. Ez ellentmondás lenne, ami nem lehetséges. Tehát mi történik ilyenkor az energiával?

Az ilyen kérdésekre még még nincs magyarázatunk.

2020. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém 36,8 fokos .
2020. dec. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem 360°-os.
2020. dec. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

Aki nem ért hozzá, minek ír?

A többiek csak butaságot írtak, de a #4 ráadásul tévtanokat is terjeszt: "A legnagyobb hőmérséklet"

Nem létezik ilyen!

Nincsen legnagyobb hőmérséklet! A hőmérséklet nem a sebességtől függ, hanem az energiától, aminek nincsen korlátja!


A #2 írta le a helyes megoldást.

A fekete lyuknál csak az eseményhorizont hőmérsékletét ismerjük, az pedig úgy néz ki, ahogy leírta.

2020. dec. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mojjo ***** válasza:
60%
@7: Igazából itt a kérdés az, hogy mennyiben lehet a fekete lyuk hőmérsékleteként értelmezni egy olyan feketetest sugárzást, ami az eseményhorizonton kívül keletkezik. Én úgy gondoltam/gondolom, hogy leginkább semennyire.
2020. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

AZ eseményhorizonttól fél mm-re már ez a hőmérséklet.

Annál beljebb meg úgyse tudunk menni.

2020. dec. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

#9 ezt saját kezűleg mérted ki? Jó, még ezt is elfogadnám, ha megmondod mivel. Szóval azért kérdezem, mert fél milliméterre még lehet menni, csak beljebb nem...


Fogadjuk el már végre, hogy léteznek kérdések, amelyekre az emberiség nem ismei a választ. Elhiszem, hogy sokak számára ez izgalmas kérdés, azonban nincs rá válasz. Kombinálni meg nem érdemes.

2020. dec. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!