Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek érdemes lehet...

Szerintetek érdemes lehet regisztrálni a covid elleni vakcinára, vagy várjam meg az első oltási hullámot, hogy hogyan sül el a dolog, lesznek-e mellékhatások?

Figyelt kérdés
2020. dec. 27. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Én kivárok, egyrészt a mellékhatások miatt, másrészt meg amiatt is, hogy a jelenlegi vakcina csak a most aktuális virus ellen hatékony, viszont több országban is már a mutációja terjed.
2020. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha regisztralsz es utana meggondolod magad,akkor sincs semmi. Elmondtak tobbszor is.

De ha nem regisztralsz, kb jovo ev masodik feleben szamithatsz oltasra, elobb nem. Mert elobb az eu. dolgozok, az idosek, a veszelyeztettek kapjak. Utana a rendorok, mentosok, stb. Utana akik regisztraltak (kb tavasz-nyar) es csak azutan akik onkentesen beadatnak, es kivartak.

2020. dec. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a hosszútávú mellékhatások megismeréséhez éveknek kell eltelniük, hogy megtudhassuk őket (nem véletlen, hogy -normál esetben- a gyógyszerek tesztelései évekig tartanak). Ebből a szempontból éveket kellene várnod az oltással, mire megszületnek a hosszútávú hatásokat vizsgáló tanulmányok.

Én valószínűleg nem fogom beadatni. Nem azért, mert oltásellenes vagyok, hanem csak mert én így érzem.

2020. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Valaki segítsen, most milyen gyártmányú vakcina kerül be az országba?

Annyit hallottam, hogy az orosz vakcina klinikai tesztjét is elkezdik nálunk, de nem tudom, ez azonos-e a "regisztrációs" vakcinával.

2020. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem azonos. Jelenleg csak az Unió által jóváhagyott vakcina jön. Egyféle, az USA-ból. Hamarosan lesz talán máshonnan is, de az oroszokról csak szó van, nincs hivatalos információ (várhatóan meg fogják mondani, ami érkezik, honnan jön).


A hosszútávú mellékhatás megismeréséhez mindenekelőtt az kell, hogy olyan módszere legyen a hatóanyagbevitelnek, ami jár mellékhatással. A gyártó szerint ez nem a hagyományos módszer, lehet lokális és időleges (pár napos) mellékhatás, hosszútávú azért nem, mert ez az anyag gyorsan lebomlik. Ha van hatása rád, az nem évek múlva lesz, hanem sokkal

hamarabb. (a káros mellékhatás az, hogy a szer később lebomló anyaga reakcióba lép az egyik szervvel, mégpedig károsan)

2020. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!