Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amatőr csillagászat Szegeden?

Amatőr csillagászat Szegeden?

Figyelt kérdés
A kérdés elárulja hogy Szegeden lakom. Szeretném belevetni magam a csillagászatba, viszont problémás lenne az észlelés helye. Kertvárosban lakom ugyan, de hamarosan költözöm sajnos, és a kertünkben amúgy is túl nagy a takarás, kb csak zenitközelben lehetne bármi értelmeset csinálni. Szóval próbálta már valaki a városon belül valamilyen közterületről? Kimennem a pusztába sajnos nem opció, nincs autóm. Illetve egyáltalán mire számítsak, mennyire súlyos az itteni fényszennyezés? Számítsak egyáltalán arra hogy kicsit is élvezetes lesz az itteni ég alatt kisméretű távcsővel? Félek hogy ráköltöm a pénzt meg ráizgulok aztán csalódás lesz az egész.

2020. dec. 31. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Ez erősen függ attól is, hogy mit akarsz észlelni és milyen műszerrel. Érdemes eleve a lehetőségeknek megfelelő célpontokat keresni, és annak megfelelő műszert venni. Például a halvány mélyég objektumokat nem erőltetném, de bolygózás működhet a városból.
2020. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Fényesebb mélyég objektumokkal mi a helyzet? Mondjuk egy Orion köd vagy Fiastyúk? Tudom hogy a mélyég nagyrészt felejtős sajnos, csak hát önmagában a Naprendszer olyan kevésnek hangzik, van a Hold, van a Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz, meg persze maga a Nap, kb ezeket lehet normálisan megfigyelni kistávcsővel ha jól értesültem. Ezek is csodálatosak persze, de ez 6 db objektum. Szóval nem akarok olyan távcsövet venni ami kifejezetten csak ezekre jó, főleg hogy szeretnék mobilis lenni vele, ha mégiscsak sikerül valahova kijutnom akkor szeretném ha ki tudnám használni. Jelenleg egy 130/650-es newton és egy 102/500-as refraktor között gondolkodok egyébként, kb ezt az árkategóriát szeretném megcélozni. Tudom, hogy nem a legolcsóbb, de mérlegeltem és ezt szeretném. Még szóba jöhet esetleg a 114/500-as is. Nézegettem ilyen kis flex dobsonokat is, csak hát ahhoz valami asztal kéne ami nem mindig lesz megoldható.

Bocs ha hosszúra nyújtottam, csak a teljes képet szeretném átadni :D

2021. jan. 1. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:
30%

Ha mélyég a cél, akkor egyrészt érdemes kimozdulni a városból, másrészt nézz utána az asztofotózásnak, mert szemmel észlelve csalódás lesz. Pl:

[link]

2021. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!