Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A designer baby jelenség mit...

A designer baby jelenség mit engedhet meg a jövőben, a szülők milyen mértékben tervezhetik meg a gyereket a génmódosításokkal?

Figyelt kérdés

Beleszólhatnak-e abba, hogy:


- Milyen legyen a külseje: haj, szemszín, magassága?

- felturbózhatják-e az intelligenciát?

- mire legyen hajmamos: pl. jó matematikai képességek

- tulajdonságok: pl. ne legyen a megcsalásra hajlamos (állítólag a hűtlenségnek is lehet genetikai alapja)


Szóval meddig fejlődhet ez a tudományterület, valóban képesek lehetünk konkrét embereket tervezni?

A magam részéről szeretettel fogadom a desinger baby jelenséget. Talán eljön az idő, amikor tökéletes embereket alkothatunk. Így a fogantatás csak az emberi alapot adja majd, nem magát az embert. Azt majd a tudósok alkotják meg a laboratóriumban.


máj. 12. 04:25
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
*mire legyen hajlamos
máj. 12. 04:25
 2/48 A kérdező kommentje:

Egy kis ismertetés a témáról:


"Az az elképzelés, hogy a szülők genetikailag tökéletes babát válasszanak, tudományos fikciónak tűnhet. Bioetikusok azonban arra figyelmeztetnek, hogy ez korántsem utópia, már léteznek cégek, amelyek kínálnak ilyen szolgáltatást"


Forrás: [link]

máj. 12. 04:27
 3/48 anonim ***** válasza:
71%

Az ember elgondolkodik az ilyen kérdések és beteg fejtegetés olvastán, hogy van-e még normális ember.

Téged ki tervezett?

máj. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem fejlődés, hanem torzulás.
máj. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
Szerintem hasonló lesz mint Kinában az egyke probléma.
máj. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Elárulok egy titkot, amit még én tanultam az egyik médiás előadáson: ha egy cikk címe egy eldöntendő kérdés, akkor az arra való válasz "nem".


Ha nem így lenne, lenne valós alapja az állításnak, akkor a szerző sem kérdezné, hanem kijelentené.

máj. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 Mojjo ***** válasza:
100%
@6: Én ezt egy Murphy törvénykönyvben olvastam évtizedekkel ezelőtt. Mondjuk azóta is pont 100%-ban igaz minden egyes cikkre.
máj. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Miért lenne beteges fejtegetés?


A designer baby valóság rá lehet keresni.

Engem az érdekel, hogy ez a jelenség meddig tud fejlődni.

Miért lenne baj, ha embereket terveznénk?

Mindenki szép, okos, egészséges és jóindulatú lenne.

2024-es kordokumentumok alapján, pl. 300 év múlva, a későbbi generáció is látná, hogy ebben az időben milyen csúnyák, buták, egészégtelenek, és rosszindulatúak voltak némelyek.

máj. 12. 09:10
 9/48 anonim ***** válasza:
87%

#8: ossz meg hiteles forrást, ne a "keress rá" lózunggal gyere, hogy találgassuk, mire gondolsz.


A rosszindulat meg nem genetikai eredetű.

máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
35%
Jelenlegi ismereteink alapján vágyálom, nem valóság.
máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!