Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elon Musk-nak silerül a...

Elon Musk-nak silerül a Marsra jutni 2026-ban? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Azt látva, hogy menyit fejlödöt a Spacex a elmult időben, én lehetségesnek tartom hogy 2026-ra ember jut a Marsra, persze az is a pakliban van hogy csuszik az időpont. Sikeres lehet a Starship? Teraformálhasuk a marsot?

2020. dec. 31. 12:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
nemtudom De elon ebben is első volt.... a Musk-ban
2020. dec. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
82%

Szerintem ami 2026-ra esélyes, az az első, ember nélküli hajók odaküldésének elkezdődése, amik majd biztosítják az infrastruktúrát az emberes későbbi utakhoz.


Ha azokat oda lehet lőni addigra, embert is lehetne, persze, csak az úgy iszonyat orosz rulett lenne és értelmetlen is.


Az Apollo-projektet kikényszerítő hidegháborús nyomás produkálhatna olyan versenyt, ami ezt megokolná, de ma olyan már nincs (bár Kínából simán kinézem, hogy már csak az elsőbbségért, simán politikai-gazdasági fegyvertényként is képes belevágni).



De Musk tervéhez először is a legfontosabb dolog kell: pénz.

Azt ki kell termelni.

Ahhoz mi kell?

Marha sok Spaceshipet sorozatgyártani és kihasználni bérszállításra orbitális, esetleg Föld-Hold viszonylatban, hogy termelje a pénzt a marsiakra.


Nem tartom kizártnak, hogy 2026-ra a Starship elvben képes, alkalmas lesz marsi útra.

De nem több százas darabszámban.


Anélkül meg a marsi telep, de még az egyedi út létrehozása is (túlélhetően) esélytelen.


Amit én mernék tippelni, hogy 2026-ra szerintem ott lesz a Marson minimum egy, ember nélküli Spaceship Cargo verzió, leendő telephez szükséges szállítmánnyal.

Hogy talpon vagy "unscheduled rapid disassembly" utáni állapotban, az kérdéses.

:)

2021. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
46%
Irwin apolló 15/13 járat "utasa" azt mondta Isten legszebb(egyetlen) ajándéka a föld(úgytudom-akkor mondta már mikor visszajött...)
2021. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!